Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şamil Tayyar'dan operasyon açıklaması!

Ekrem Dumanlı'nın ifadeye gitmemesinin sebebini değerlendiren Şamil Tayyar, bir algı oluşturulmak ve yabancı basına servis edilmek üzere bir fotoğraf ortaya çıkarılmak istendiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 14.12.2014 14:11 Güncelleme Tarihi: 14.12.2014 14:30
Şamil Tayyar'dan operasyon açıklaması!

Bugün sabah saatlerinde paralel yapının medya ayağına yönelik gözaltı kararlarının ardından, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ifade vermek üzere Emniyet'e gitmişti. Ancak, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı bu daveti geri çevirmiş, "gazetedeyim, gelsinler beni alsınlar" şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Başsavcı'ndan operasyon açıklaması!-Tıklayın

Dumanlı'nın bu davranışını, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar A Haber ekranlarında yorumladı.


"Cemaat"in yıllar önce yaptığı operasyonları, sabaha karşı saat 4'te, 5'te yapılan baskınları, basılan medya binalarını hatırlatan Tayyar, bugün yapılan operasyonda böyle bir baskın eyleminin söz konusu olmadığını belirtti.

Şamil Tayyar, "medya binaları basılmak yerine, haklarında gözaltı kararı olan kişilerin ifade vermek üzere Emniyet'e davet edildiğini söyledi.


DUMANLI "GAZETE BİNASI BASILDI" ALGISI OLUŞTURMAK İSTEDİ


Hidayet Karaca'nın ifade vermek üzere Emniyet'e gittiğini, ancak Dumanlı'nın gazete binasında beklediğini hatırlatan Tayyar, Dumanlı'nın bu davranışının aslında "gazete binası basıldı" algısı oluşturup, bir infial amaçladığını ifade etti.

YABANCI BASINA SERVİS EDİLMEK ÜZERE GÖRÜNTÜ VERDİLER

Öte yandan Şamil Tayyar, Ekrem Dumanlı'nın gazete binasındaki gözaltı görüntülerinin yabancı basına servis etmeyi amaçladığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şamil Tayyar'dan operasyon açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN