CHP, Paralel Yapı'ya yine sahip çıktı

Giriş Tarihi: 15.12.2014
CHP, Paralel Yapı'ya yine sahip çıktı
'DEMOKRASİYLE BAĞDAŞMIYOR'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:
Bu tür operasyonları yapmak demokrasiyle bağdaşmıyor. Hükümetin baskısının altında bu tür operasyonları yapmak demokrasiyle bağdaşmıyor. Dikta yönetimi var. Dikta yönetimi baskısını arttırıyor. Ama hiç kimse korkmasın hiç kimse çekinmesin. Bu ülkede CHP olduğu sürece diktatörler asla başarı sağlayamazlar.

Operasyon sosyal medyayı salladı
'BASIN İÇİN KARA BİR GÜN'


CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal:
Bu operasyonlar, hukuk devletinde yaşanan bir olay değil; kindarlık, kin, husumet ve rövanş alma duygusuyla hareket ediliyor. Tanal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bugünün basın için "kara bir gün" olduğunu iddia ederek, basına yönelik yapılan saldırı ve operasyonların demokrasiye, hukuk devletine ve insan haklarına yapılan saldırı olduğunu savundu.

'SÜRPRİZ OLMADI'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu:
Bu sabah bir operasyon ile uyandık. Beklenen operasyon. Aslında 5-6 seneden beri her sabah operasyonla uyanıyoruz. Her sabah polis baskınları, tutuklamalar, gözaltılar, gazetecilere ve televizyonculara baskılar... Bunlar artık Türkiye'nin normal rutinleri haline geldi. Bunlar iyiye işaret değil. Bu işler ancak baskı toplumlarında yapılır. Totaliter ve otoriter rejimlerde yapılır.

'Gözaltılar gazetecilik faaliyeti nedeniyle değil'

'YARGI ONLARA DA LAZIM'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç:
Bugün, kim bir hukuksuzlukla karşı karşıya ise CHP, o hukuksuzluğa uğrayanların yanında yer alır. Bu gelişmeler şunu gösteriyor; dün, bu sürecin içinde yer alanların da bağımsız bir yargıya ihtiyaç duyacaklarını tarih bize gösteriyor.

'GEREKÇELERİ PAYLAŞILMALI'


Ekrem Dumanlı'ın unutmak istediği manşetler


CHP Grup Başkanvekili Levent Gök
:

İktidar partisinin her fırsatta medya özgürlüğünü, kişi hak ve hürriyetlerini savunduğunu ifade ettiği ortamda, eş zamanlı olarak yürütülen operasyonun gerekçeleri nedir? CHP olarak yasadışı hiçbir faaliyetin arkasında olmayız ama gerekçeleri konusunda ikna olmak durumundayız. Toplumun üzerinde yaratılan bu güvensizlik ortamının ortadan kaldırılması gerekir. Operasyonun gerekçelerinin kamuoyuyla paylaşılması ve bilgilendirilmesini istiyoruz.

GÜLEN'İ İLK KEZ AÇIĞA DÜŞÜREN OPERASYON: TAŞHİYECİLER


EKREM DUMANLI HAKKINDA GÖZALTI KARARI

SAMANYOLU GRUBU BAŞKANI HİDAYET KARACA GÖZALTINDA


ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

BAŞSAVCI'NDAN OPERASYON AÇIKLAMASI- TIKLAYIN

DUMANLI'NIN UNUTMAK İSTEDİĞİ MANŞETLER
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP, Paralel Yapı'ya yine sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN