'Yanlış yapan bedelini öder'

Paralel Yapı'ya yönelik operasyon siyasette geniş yankı buldu. Bakan Müezzinoğlu, "Yanlış yapan bedelini öder" dedi. Şentop ise, "Sürpriz değil. Beklenen bir olay" diye konuştu

Giriş Tarihi: 15.12.2014
'Yanlış yapan bedelini öder'
Dün sabah saatlerinde başlayan Paralel Yapı operasyonunda 13 ilde 25 kişi gözaltına alındı. Operasyonu değerlendiren siyasilerden de farklı tepkiler geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop operasyonun sürpriz olmadığını belirtirken, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da, "Yanlış yapan yanlışının bedelini öder" değerlendirmesinde bulundu. Siyasilerin operasyona ilişkin mesajlarından öne çıkan başlıklar şöyle oldu.

'SÜRPRİZ DEĞİL BEKLENEN OLAY'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop:
Soruşturmanın belli bir aşamasında kişilerin ifadelerini almak, belki yakalama, belki tutuklama gibi bunlar tabii savcının, hâkimin bileceği işler. Olacağı ve olabileceği tahmin edilebiliyordu ama zamanlama konusunda bir şey tahmin edilebilmesi mümkün değildi. Bu, bir sürpriz değil. Beklenen bir olay sonuç itibarıyla...

'YANLIŞ YAPAN BEDELİNİ ÖDER'
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:
Sabahleyin yolda haberlerde duydum. Yanlış yapan yanlışının bedelini öder ama şu anda çok yeni haberler.

'KEYİF İÇİN OPERASYON YAPILMAZ'
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu:
Suçlu kimse cezasını çeker. Burada kimse keyif için operasyon yapmamıştır. Bunların sebepleri var. Suç işleyenler adalete teslim edilir. Basın istediğini yazıyor. Basın özgürlüğüne müdahalemiz yok. Ama suç örgütünün üyesi olursa, bir takım suçlara karşı o zaman ister basın mensubu olsun ister vatandaş. Kim olursa olsun kendisini savcı ve hâkim karşısında görecek. Herkes kanun ve mevzuata karşı şey yapması lazım. Paralel yapının böyle bir darbe girişimi asla kabul edilemez. Dolayısıyla devlette buna karşı her türlü tedbirini alır.

'YARGIDAN KAÇMASINLAR'
AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner:
Ben paralel yapının mümtaz savunucularından Mümtazer Türköne gibi düşünüyorum; Kendisi 17-25 Aralık darbe girişiminde yargının buz gibi kılıcı inecek, başlar kesilecek demişti. Şimdi kendi sözlerine sahip çıksınlar, yargıdan kaçmasınlar. Suça karışmamışlarsa zaten serbest bırakılırlar. Bu bir siyasi operasyon değil.

'ADLİ VAKA, İLK KEZ YAPILMIYOR'
TBMM Başkanı Cemil Çiçek:
Radyodan dinlediğim kadarıyla, adli bir vakadır, adli bir işlemdir. Ben o konuda bir şey söylemem. İlk defa da yapılıyor değil. Hepimizin arzusu, gerçeğin ortaya çıkarılmasıdır. Bunun dışında bir şey söyleyemem.

'KONUŞMAK İÇİN ERKEN'
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş:
Teferruatını bilmiyorum. Ne oluyor, hangi gerekçe ile bunlar yapılıyor? Bu yüzden bir şeyler söylemeyi uygun bulmuyorum.

'HERKES HUKUKA SAYGI DUYMALI'
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci:
Bu operasyonu bazı kesimlere yönelik bir operasyon olarak tanımlarsak olayı yanlış yerinden tutmuş oluruz. Türkiye'de hiç kimsenin hukukun dışında, ülkenin menfaatlerini zedeleyici bir hayat tarzı olamaz. Herkes hukuka saygı duymalı.

'TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'
AK Parti Grup Başkanvekili Belma Satır:
Türkiye, hukuk devletidir. Savcıların ve hakimlerin çalışmalarının tamamlanmasını ve neticelerini takip edeceğimizi bildirmek istiyorum.


GÜLEN'İ İLK KEZ AÇIĞA DÜŞÜREN OPERASYON: TAŞHİYECİLER


EKREM DUMANLI HAKKINDA GÖZALTI KARARI

SAMANYOLU GRUBU BAŞKANI HİDAYET KARACA GÖZALTINDA


ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

BAŞSAVCI'NDAN OPERASYON AÇIKLAMASI- TIKLAYIN

DUMANLI'NIN UNUTMAK İSTEDİĞİ MANŞETLER
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yanlış yapan bedelini öder'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN