Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ana muhalefette mafya tartışması

Mustafa Sarıgül'ün Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'yü tehdit ettiği iddiası CHP'de tartışma yarattı. Genel merkez, Sarıgül'ün yalanladığı iddialar hakkında inceleme başlattı

Giriş Tarihi: 19.12.2014
Ana muhalefette mafya tartışması
CHP'de, bir süredir devam eden, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yatıştırmaya çalıştığı Şişli krizi, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün açıklamalarıyla yeni bir boyut kazandı. İnönü, Sarıgül'ün eşini ölümle tehdit ettiğini, bunun için mafya tutmaktan söz ettiğini belirtince partide tartışma çıktı. CHP'de, bir süredir devam eden ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hayri İnönü ve Emir Sarıgül'le yaptığı görüşmeyle el koyduğu Şişli krizi yeniden kızıştı. Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün Sarıgül'e yönelik kendilerini ölümle tehdit ettiği yönündeki suçlamaları gözleri bir kez daha parti yönetimine çevirdi. Kulislerde Kılıçdaroğlu'nun suçlamaların incelenmesi talimatı verdiği, önümüzdeki süreçte Sarıgül ve oğlunun disipline sevk edilmelerinin gündeme gelebileceği konuşulmaya başlandı. Kılıçdaroğlu'nun geçen Salı günü İnönü ve Sarıgül'le yaptığı görüşmeye katılan İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Kılıçdaroğlu'nun İnönü'ye Sarıgül tarafından ölümle tehdit edilip edilmediği iddialarını sorduğu ve 'hayır' yanıtını aldığını söyledi. Hayri İnönü ise yaptığı yazılı açıklamayla Özkes'in açıklamalarını tekzip etti. Eşinin iddialarını doğrulayan İnönü, eşinin vurguladığı hususların Emir Sarıgül değil Mustafa Sarıgül'e yönelik olduğunu vurguladı. Bu arada İnönü'nün yardımcısı Sarıgül'e bağlı olan özel kalem ve zabıta daire başkanlığını kendisine bağladığı ileri sürüldü. Karşılık olarak Sarıgül'ün istifasını açıklayacağı da iddialar arasında.

İSTANBUL'DA DEVİR-TESLİM
Oğuz Kaan Salıcı'nın 2015'te gerçekleştirilecek genel seçimlerde milletvekili adaylığı başvurusunda bulunacağı gerekçesiyle istifasının ardından CHP İstanbul İl Başkanlığı'na getirilen Murat Karayalçın, görevi Salıcı'dan devraldı. CHP genel başkan yardımcıları Veli Ağbaba ve Sezgin Tanrıkulu'nun da katıldığı törende konuşan Karayalçın "Atatürkçüyüz, cumhuriyetçiyiz, sosyal demokratız, Anadolu ve Trakya'nın tarihi, felsefi değerlerine bağlıyız Bunlar bizi 'Gezi ruhu' anlayışına taşımaktadır" dedi.

'BÜYÜK BİR VEFASIZLIK'
Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise Nazlı İnönü'nün iddialarını yalanladı. Sarıgül yazılı açıklamasında İnönü'yü Şişli'ye belediye başkan adayı olarak bizzat kendisinin önerdiğini, Nazlı İnönü'nün de o dönemde defalarca kendisine gelip bazı dostlarının da yanında, bu önerisi için teşekkür ettiğini bildirdi. Sarıgül, "Büyük bir vefasızlıkla karşı karşıyayız; çok üzüntülüyüm" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ana muhalefette mafya tartışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN