’nin her paylaşımından Pensilvanya sorumludur

Uzun yıllar Gülen hareketi içinde yeralmış, Makedonya temsilciliği, üniversite hizmetleri ve Zaman Gazetesi yazarlığında bulunmuş Twitter tetikçisi için bütün izlerin Pensilvanya’yı gösterdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 20.12.2014 11:26 Güncelleme Tarihi: 20.12.2014 11:43
Fuat Avni’nin her paylaşımından Pensilvanya sorumludur
İŞTE GÜLEN HAREKETİNİN ESKİ İMAMI, MAKEDONYA SORUMLUSU, ZAMAN GAZETESİ ESKİ YAZARI 'NIN SABAH.COM.TR İÇİN YAPTIĞI ÇARPICI AÇIKLAMADAN BAZI BAŞLIKLAR…

GÜLEN'İN 40 YILLIK İSTİHBARAT AĞI UYKUDAN UYANDI

Gülen tarafından kırk yıldır teşkilatlanan özel istihbarat örgütünün yatay ve dikey olarak yapılandığını dile getiren Çoraklı, bu örgütün bir yandan dikey bir yapılanmanın sağlandığı TSK, MİT, Emniyet, Yargı, YÖK ve diğer devlet birimleri içine çöreklenmiş istihbarat elemanları ile elde edilen bilgiler her kurumun içinde kurulan hiyerarşi ile birim imamları vasıtasıyla ilgili merkeze aktarılırken; diğer yandan bütün yurt sathına yayılmış sivil istihbarat (Siyasi partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Gazeteciler, öğrenciler, öğretim üyeleri, esnaflar, memurlar, işçiler vs.vs) ağıyla elde edilen bilgiler aynı merkeze ulaştırıldığını iddia etmektedir.
FUATAVNİ GÜLEN'İN ÖZEL İSTİHBARAT ÖRGÜTÜ

Fuatavni isimli kullanıcıya baktığımızda karşımıza klasik bir istihbarat teşkilatının çıktığını görüyoruz. Çünkü Fuatavni'nin özellikle son dönemlerde paylaştığı bilgilere baktığımızda bunların yatay ve dikey yapılanmaya sahip bir istihbarat teşkilatının ürünü olduğu kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.
Fuavavni ile ilgili görüşlerini açıklayan bazı gazeteci ve istihbarat uzmanlarının açıklamaları da Fuatavni'nin bir şahıs değil bir istihbarat teşkilatı olduğu tezimizi doğrulamaktadır.

Mesela yıllarca Gülen örgütü içinde yer alan Hüseyin Gülerce Fuatavi'nin "Bir şahıs olmayıp Pensilvanya merkezli istihbarat havuzu olduğu kanaati"nin yaygın olduğunu dile getirmiştir.

GÜLEN'İ İLK KEZ AÇIĞA DÜŞÜREN OPERASYON: TAŞHİYECİLER - TIKLAYIN

Aynı kanaati istihbaratla ilgili ciddi çalışmaları olan Prof. Ümit Özdağ da dile getirmektedir: ", Gülen Cemaati'nin istihbarat örgütünün adıdır. Bu grubun/örgütün iki kanadı olduğu anlaşılmaktadır. Birinci kanadı AKP içinde derine gömülmüş ve AKP-Cemaat ilişkilerinin en iyi olduğu günlerde de bu günleri düşünerek Gülen Cemaati'ne yakınlığı dışa vurmamış AKP'nin beynine yakın politikacılar ve/veya bürokratlar oluşturmaktadır. Diğer kanadı ise güvenlik bürokrasisi içinde Gülen Cemaati'nin en güçlü olduğu dönemlerde dahi kimliklerini dışa vurmayan polis/istihbaratçı/askerler teşkil etmektedir."

GÜLEN'İN DEVLETİN KILCAL DAMARLARINA KADAR GİRDİĞİNİN KANITI!

İstihbarat uzmanı Cahit Dilek'in, "Fuat Avni, Gülen cemaatinin istihbarat örgütünün adıdır. Fuat Avni olayı Cemaat'in devletin kılcal damarlarına kadar girdiğinin kanıtıdır." Sözleri ise meselenin nasıl kritik bir noktada seyrettiğinin önemli göstergesidir.

GÜLENLE İLGİLİ ŞOK BELGE ORTAYA ÇIKMIŞTI - TIKLAYIN


BU BİLGİLERİ PAYLAŞMAK SADECE GÜLEN'E AİT BİR YETKİDİR

Bir dönem Gülen hareketinin ikinci adamı olarak bilinen Latif Erdoğan'ın açıklamaları ise şimdiye kadar söylenen kanaatlerin bir özeti mahiyetindedir ve istihbaratın toplandığı merkeze dikkat çekmesi bakımında önemlidir:

"Emniyet, MİT, Askeri İstihbarat birimlerinde yerleşik paralelcilerin koordineli çalışmasıyla elde edilen bilgilerin en üst seviyede denetimi ancak Gülen' e ait bir yetkidir. Bu yetkiyi onun başkasıyla paylaşması asla söz konusu olamaz. Bu açıdan bakıldığında çok net söylenebilir ki, Fuat Avni isminin gerçek sahibi Gülen'in kendisidir. Bilgilerin güncellenmesi ise onun bildirdiği ölçüde olmak kaydıyla, yanındaki bir ekip tarafından yapılmaktadır. Son gelişmeler de gösteriyor ki, devlet bilgi akışının koordinatlarını tespit etmiş bulunuyor. Bu arada yanıltıcı bilgiler sızdırarak da Fuat Avni'ye hem yanlış yaptırıyor hem de kendini deşifre ettiriyor."

BİLGİLER İMAM VASİTASIYLA BÜROKRASİDEN MERKEZE AKTARILIYOR

Yukarıdan beri şimdiye kadar Fuatavni hakkında serdedilen bilgiler ışığında kim olduğunu ve sistemin nasıl işlediğini şöyle özetleyebilirim:

"Fuatavni Gülen tarafından kırk yıldır oluşturulan bir istihbarat örgütünün medyaya açılan penceresinin ismidir. Bu istihbarat örgütü yatay ve dikey olarak yapılanmıştır. Şöyle ki, bir yandan dikey bir yapılanmanın sağlandığı TSK, MİT, Emniyet, Yargı, YÖK ve diğer devlet birimleri içine çöreklenmiş istihbarat elemanları ile elde edilen bilgiler her kurumun içinde kurulan hiyerarşi ile birim imamları vasıtasıyla ilgili merkeze aktarılırken; diğer yandan bütün yurt sathına yayılmış sivil istihbarat (Siyasi partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Gazeteciler, öğrenciler, öğretim üyeleri, esnaflar, memurlar, işçiler vs.vs) ağıyla elde edilen bilgiler aynı merkeze ulaştırılmaktadır. (Bir dönemler Emniyet İstihbaratının El Kaide hakkındaki raporu bu kanalla oluşturulduğu medyaya yansımıştı.)

İSTİHBARAT BİLGİLERİNİ SON KARARI GÜLEN VERİYOR

Yatay ve dikey kanallarla bir merkeze akan istihbarı bilgilere bir de bütün dünyadaki yapılardan aynı merkeze akan istihbarı bilgileri eklerseniz nasıl bir istihbarat teşkilatı ile karşı karşıya kaldığımız daha iyi anlaşılmaktadır. Bir merkezde toplanan istihbaratlar buradaki uzman istihbaratçılar tarafından özel işleme tabi tutulmakta, analiz ve değerlendirilmesi yapıldıktan sonra son olarak Gülen tarafından değerlendirilerek, Fuatavni ve diğer bazı basın yayın organları vasıtasıyla kullanılmaktadır.

BÜTÜN İMAMLAR GÜLEN İLE BAĞLANTILI

Bilindiği üzere Gülen örgütü dünyada ülkeler bazında ve Türkiye'de bölgesel bir yapılanmaya gitmiş ve her ülke ve bölgenin başına bir imam konmuştur. Ülkemizdeki 8 bölge dışında özellikle TSK, MİT, Emniyet, Yargı, YÖK gibi kurumlarda ise özel yapılanma ile bölge imamlarına bağlı olmaksızın direk Türkiye imamı kanalıyla Gülen'le irtibatta olan yapılanma yoluna gittiği bilinmektedir."

PENSİLVANYA FUAT AVNİ'NİN ARKASINA GİZLENİYOR

Özetlemek gerekirse Fuatavni hesabı, Gülen örgütünün dünyaya yayılmış istihbarat ağına akan bilgilerin bu merkezde özel işleme tabi tutularak işlenmesinin ardından yayınlanacak kıvama geldiğinde sosyal medyayla paylaşmak için kullanılan bir sahte hesap adından başka bir şey değildir. Bu hesabın şahıslarla irtibatlı gösterilmeye çalışılması Pensilvanya merkezli istihbarat örgütünün perdelenmesi içindir. Fuat Avni'nin bütün paylaşımlarından Pensilvanya'nın sorumlu olduğunu ise rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sabah.com.tr Özel
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuat Avni’nin her paylaşımından Pensilvanya sorumludur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN