Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Paralel çete yeni bir kirli koalisyon peşinde'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Paralel Yapı'nın 2015 Haziranı'na doğru kirli bir koalisyon oluşturmaya çalıştığını belirtti, "CHP, HDP ve bazı çevreler de bu ittifakın peşinde" dedi

'Paralel çete yeni bir kirli koalisyon peşinde'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Rize ve Trabzon il kongrelerine katıldı. Davutoğlu, yaptığı konuşmalarda Paralel Yapı ve CHP'ye yüklendi. Son 1,5 yıl içerisinde hükümeti çeşitli eylemlerle deviremeyenlerin paralel çeteyi devreye soktuğunu söyleyen Davutoğlu şu mesajları verdi.

DURDURAMADILAR:
Başka bir maskeyle dini görünüm altında olan bir paralel çeteyle üzerimize geldiler. Bu çete üzerinden halkın iradesiyle işbaşına gelmiş hükümeti yerinden etmeye çalıştılar. Onlar bedduaların arkasına saklanırken zillet içinde vatandan uzakta bir diyarda vatan aleyhine beddualar yaparken alnı secdedeki aziz milletimiz AK Parti için ve Cumhurbaşkanımız için dualar ediyordu. Durduramadılar engelleyemediler.

KİRLİ İTİFAK:
Bir CHP milletvekili itirafta bulundu. Cemaat tabirini kullanmaktan cemaat adına burada özür diliyorum ama o öyle kullandığı için söyleyeceğim. 'Geçmişte bu cemaatle işbirliği yapmaktan dolayısıyla hata ettik' dedi. Aslında bir itirafta bulundu. Kirli koalisyonlar kurdular. Şimdi 2015 Haziranı'na doğru giderken bu koalisyonları tekrar oluşturma çabası içindeler. CHP, HDP ve diğer çevrelerde acaba yeni bir koalisyon oluşturabilir miyiz? Hepsi ve arkasındaki paralel çete harekete geçse bizim hareketimizi bir saniye durdurabilir mi?"

TAHŞİYE OPERASYONU:
Bir çete basın üzerinden örgütlenerek emniyette ve yargıdaki araçlarıyla mazlum ve mağdur bir başka topluluk üzerine kumpas kurduysa onları bir terör örgütü olarak gösterip koydukları bazı silahlarla masum insanları 17 ay mahkûm etmişlerse onlar da bu konuda bir şikâyette bulunmuşsa bu şikâyetin gereğini yapmak yargının görevidir.

PARALEL ÇETEYLE NE KONUŞTUNUZ?:
Rize İl Kongresi ardından Trabzon'a geçen Davutoğlu, Hayri Gür Spor Salonu'- nda partililere seslendi. CHP'ye sert eleştiriler yönelten Davutoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu, sizin milletvekiliniz söylüyor; 'CHP paralelcilerle koalisyon yaptı' diye. Şimdi çık açıkla. Paralel çeteyle kapalı kapılar ardında ne konuştunuz? Tek millet, tek bayrak, tek vatan derken birileri oturdukları yerde başka karanlık planlar içine girmeye kalkıştı" dedi.

'SİZ ŞİŞLİ'Yİ BİLE İDARE EDEMİYORSUNUZ, DEVLETİ NASIL YÖNETECEKSİNİZ?'
"Kılıçdaroğlu, bütçe görüşmesinde o dar aklıyla cumhurbaşkanımızla benim arama kendince fitne sokmaya çalıştı. Bizim cumhurbaşkanımızla ilişkimiz, dava arkadaşlığımız siyasetle başlamadı. Siyasetle bitmez. Ölümle bitmez. Bu dünya ahiret kardeşlik davasıdır. Baktılar ki demokrasi Türkiye'de kökleşti ve artık AK Parti döneminde darbe yapmak mümkün değil, alışkanlık bu ya terkedemediler, birbirlerine karşı Şişli Belediyesi'nde darbe yapmaya kalkıyorlar. Gitsinler kendi evlerini önce düzene koysunlar. CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Biz de Türkiye'yi idare edebiliriz' demişti 1 ay kadar önce. Allah muhafaza. Bu millet Kılıçdaroğlu'na değil 4 yıl, 4 dakika bile bu ülkeyi emanet etmez. Şişli'de yaşananlardan sonra 4 dakika bu ülke yönetiminde bulunsalar birbirlerinin koltuklarına göz dikerler. Birbirleriyle mücadele etmekten milletin yüzüne bakamazlar. Daha siz Şişli'yi bile idare edemiyorsunuz. Bırakın İstanbul'u bırakın Türkiye'yi Şişli'yi bile idare edemeyenler nasıl milletin huzuruna çıkarlar? CHP bu milletin hem kültürüne ve geleneğine hem de demokrasi geleneğine düşman."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralel çete yeni bir kirli koalisyon peşinde'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN