Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Himmetin yüzde 10'u Fethullah Gülen’e gidiyor

Paralel Yapı'nın gerçek yüzünü anlatmaya kalkınca tutuklanan eski Zaman yöneticisi Mehmet Arslan'ın ses kayıtlarına, SABAH ulaştı: Himmetin yüzde 10'u Gülen'e gider. Bürokratları da parayla satın aldılar

Giriş Tarihi: 22.12.2014
Himmetin yüzde 10'u Fethullah Gülen’e gidiyor
Paralel Yapı içinde 25 yıl kaldıktan sonra, tanık olduğu hırsızlık ve yolsuzluklara isyan edip Özbekistan'a yerleşen Zaman gazetesi eski Genel Müdürü Mehmet Arslan büyük bir komplonun kurbanı oldu. Kendisini devlet görevlisi olarak tanıtan Mürsel isimli bir kişi ile aylarca görüşen Arslan, 28 Nisan 2014 tarihinde Türkiye'ye dönerek Paralel Yapı ile ilgili bildiği her şeyi açıklamaya karar verdi. 30 Nisan'da Özbekistan'da uçağa binen Arslan, holiganlık suçlaması ile gözaltına alındı. Ardından cezaevine gönderildi. İşini yarım bırakmak ve vergi borcunu ödememekle de suçlandı. Ancak bu suçlamaların hiçbiri belgelenmedi.

FETHULLAH GÜLEN KENDİ İDDİANAMESİNİ YAZDI - TIKLAYIN

EŞİ VE OĞLU DA REHİN...

8 aydır Özbekistan'da tutuklu bulunan Arslan'a yapılan son suçlama ise El Kaide örgütüne üyelik... Arslan'ın Türkiye'de yaşayan kardeşi Yakup Arslan da "Ağabeyim Türkiye'ye dönüp her şeyi anlatacaktı. Ona kumpas kurdular. 12 yaşındaki oğlu ile eşi de Özbekistan'da rehin olarak tutuluyor. Yardım bekliyoruz" dedi. Mehmet Arslan'ın Mürsel isimli kişi ile yaptığı telefon görüşmelerinin bir kısmı kendisi tarafından kaydedildi. Bu kayıtlarda Arslan, paralel örgütten ayrılma gerekçelerini ve örgüt içerisinde yaşanan yolsuzlukları anlatıyor. Arslan, yüzde 10'u Fethullah Gülen'in kullanımına tahsis edilen himmet paralarının ayrıca, bürokratlara hediye alma ve 'gerekli kişilerin' satın alınması için kullanıldığını bir bir anlatıyor. SABAH'ın ulaştığı o kayıtlarda Mehmet Arslan şunları söylüyor:

FETHULLAH GÜLEN'E DARBECİ ŞİKAYETİ - TIKLAYIN

"25 yıl cemaatin içinde kaldım. Bunun 3 yılında Zaman gazetesinde üst düzey yönetici olarak görev yaptım. Her hafta Fethullah Gülen'in liderliğinde toplanıyorduk. Bu süre zarfında birçok yolsuzluk ve hırsızlık yapıldığını gördüm. Zaman'ın imtiyaz sahibi olarak görünen Alaattin Kaya'nın gazeteyi 11 milyon dolar zarara uğrattığını tespit ettim. Bunu Fethullah Gülen'e söyledim. Bana sırtını çevirdi. O an yaptığım hizmetin ırzına geçildiği hissine kapıldım.
Tüm himmetlerin yüzde 10'u Fethullah Gülen'e gidiyor. Savaş ganimeti uygulaması yapılıyor. Himmet parasıyla devletteki bürokratlara aylıklar bağlanıyor, hediyeler gönderiliyordu. Adamlar satın alınıyordu."

FETHULLAH GÜLEN İÇİN Mİ YAPILDI? - TIKLAYIN

'PARALARI REPOYA YATIRDILAR'
Bunların yaptığını kimse yapmadı. Allah adını kullanarak milleti kandırıyorlar. Ben hayatım boyunca cemaaten bir kuruş para almadım. Onlar Çamlıca'da villalarda oturup sefa sürerken, bizler üke ülke şehir şehir dolaştık. Okul açtık hizmet ettik. Hizmete toplanan paraları repoya yatırdılar.

'HEPSİNİ ANLATIRIM'
Bunlar bildiklerimin çok azı. İstensin hepsini de tek tek anlatayım. Vatanım için, milletim için her şeyi anlatmaya hazırım. Hiçbir şey beklemiyorum. Beklenti içerisine girmek samimiyetsizliktir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Himmetin yüzde 10'u Fethullah Gülen’e gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN