Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pensilvanya'nın PKK ile dirsek teması deşifre oldu

Paralel çetenin, Kandil'e PKK'nın Avrupa liderleri Kartal ve Aydar üzerinden "Erdoğan'a karşı ortak mücadele" mesajı ilettiği belgelendi

Giriş Tarihi: 23.12.2014
Pensilvanya'nın PKK ile dirsek teması deşifre oldu
Paralel Yapı ile terör örgütü PKK ile görüşmesi deşifre oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ile PKK'nın ortak çalıştığını belirterek, "Kimin kimlerle görüştüğünü biliyoruz. Elimizde bunların belgeleri var" çıkışının perde arkasına SABAH ulaştı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın, Davutoğlu'na bizzat yaptığı sunumda Paralel Devlet Yapılanması- Pensilvanya Örgütü'nün, terör örgütü PKK ile yaptığı görüşmelerin bilgileri yer aldı. O bilgilere göre Paralel Yapı çift koldan örgüte mesaj iletme derdine düştü, hem Kandil hem de Avrupa kanadı ile görüşmeler yaptı. Paralel Yapı Kandil ve örgütün Avrupa kanadı ile görüşmeleri farklı yöntemlerle gerçekleşti. Paralel Yapı'nın Brüksel'deki elemanlarının PKK'nın Avrupa kanadının başındaki Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar ile doğrudan görüştüğü tespit edildi. Bunun yanı sıra Kuzey Irak ve Güney Doğu Anadolu bölgesindeki bazı aracılarla Kandil'e mesaj yollandığı belirlendi. Diyalog için zemin yoklandı.

'ORTAK HEDEF ERDOĞAN'
Davutoğlu'na sunulan bilgiler devletin zirvesinde masaya yatırıldı. Yapılan görüşmelerde Paralel Yapı'nın, PKK'ya vermek istediği mesajın "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı ortak mücadele" olduğu öğrenildi. 17-25 Aralık darbe girişimleri ile hükümeti deviremeyen Paralel Yapının, yargı süreci öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve hükümeti zor duruma sokmak için her yolu denediği ifade edildi. Çözüm Süreci ile ilgili de Avrupa'dan PKK'ya karşı yapılan, "Devlet sizi kandırıyor" mesajına benzer bir mesaj ileten Paralel Yapı'nın örgüte, "Birbirimize sorun çıkarmayalım" dediği de kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pensilvanya'nın PKK ile dirsek teması deşifre oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN