’da paralel kumpas

, ’ı ele geçirmek için kendisinden olmayan kişilere kumpas kurarak sicilini bozdu. Hedefteki isimlerden Askeri Yargıtay Üyesi Hakim Albay hakkında sahte ihbar mektupları hazırlanarak onur kırıcı iddialarla 6 soruşturma açıldı. Görevden uzaklaştırılmak istenen Aslan’ın avukatlık hakkı bile tehlikede.

Giriş Tarihi: 24.12.2014 09:16 Güncelleme Tarihi: 24.12.2014 09:28
Askeri Yargıtay’da paralel kumpas
nın sivil yargıda olduğu gibi askeri yargıyı da ele geçirmek için yargıçların hayatını kâbusa çeviren büyük kumpaslar kurduğu ortaya çıktı. Paralel kumpasın mağdurlarından biri 2. Dairesi Üyesi kıdemli Albay oldu. Albay Aslan'ın ailesini bile parçalayacak kumpasla Yargıtay üyeliğinden çekilmeye zorlamak için yasa dışı dinlenerek hakkında soruşturma açıldığı tespit edildi. İsimsiz ve imzasız ihbar mektuplarıyla hakkında 6 adet soruşturma açılan Aslan'ın avukatlık yapması bile engellenmek istendi.

TSK'YA SIZMAK İÇİN ENGEL OLARAK GÖRDÜLER

Askeri Yargıtay Üyesi Hakim Albay Yasin Aslan paralel yapının Türk Silahlı Kuvvetlerindeki unsurları ile mücadele ettiği için hedef haline getirildi. Aslan'ın Genelkurmay İstihbarat Şube'de görevli bir sivil memurla ilişki yaşadığına dair iddiası üzerine hakkında soruşturma başlatıldı. Paralel yapının klasik taktiği haline gelen yasadışı dinlemeyle görüşmeleri kayıt altına alınan Aslan'a, ardından isimsiz ve imzasız ihbar mektuplarıyla santaj ve baskı yapılmaya başlandı. Ardından da hakkındaki iddialarla ilgili soruşturma başlatıldı.

HAYSİYET KIRICI İFTİRA

Paralel yapının kumpası haysiyet ve onur kırıcı boyutlara ulaştı. İftiranın en ağırına maruz kalan Hakim Albay Yasin Aslan'ın ilişki yaşadığı ileri sürülen sivil memurun "Cinsel yolla bulaşan bir hastalığının" olduğu iddia edilerek Aslan'ın da bu hastalığa yakalandığı öne sürüldü. Aslan savunmasında ilişkisi olduğu ileri sürülen sivil memurun ve kendisinin hastaneden rapor alınması için haklarında soruşturma yapan mahkemeye başvurdu.

MOBİNG, İFTİRA VE ŞANTAJ


Askeri Yargıtay 2. Dairesi üyesi olarak görev yapan Kıdemli Albay Yasin Aslan'ın hayatı 2011 yılında açılan soruşturmalarla kabusa döndü. Askeri Yargıtay ve Genelkurmay'daki paralel yapı elemanlarınca baskı, mobing, iftira ve şantaja maruz kalan Aslan'ın öğretmen olan eşi Ö.D. Aslan'a ve görev yaptığı okula kadar imzasız ve isimsiz ihbar mektupları gönderilerek taciz edildiği belirlendi.
Bu durum hakkında Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı nezdinde şikayet dilekçesi veren Ö.D. Aslan büyük bir şok yaşadı. Ancak Genelkurmay bu şikayetler karşısında Yasin Albay ve Ö.D. öğretmen hakkında soruşturma açtı.

TUZAK KURANLARDAN TEK TEK ŞİKAYETÇİ OLDU


Aslan'ın öğretmen eşi askeri yetkililerden şikayetleri ile ilgili adım atılmaması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yazdığı mektupla kumpası anlattı. 12 maddelik mektupla durumu anlatan öğretmen Ö.D.Aslan paralel yapının kendilerine kumpas kuran tüm isimleri hakkında şikayetçi olduğunu dile getirdi.

ERDOĞAN'A YAZDILAR


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, paralel yapıyla ilgili "Daha şaşırtıcı şeyler duyacaksınız" şeklindeki sözlerinin sırrı ortaya çıktı. Paralel kumpasın mağdurları başta Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık olmak üzere ilgili birimlere binlerce şikayet mektubu gönderiyor. Mektuplarla paralel yapının kumpasları deşifre edilirken, kurulan tuzaklarla insanların ailelerine kadar uzanan uzanan mağduriyetlerde ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu şikayet mektuplarından önemli bir bölümü de TSK içindeki kumpasları deşifre ediyor.

KAYNAK: Yeni Şafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askeri Yargıtay’da paralel kumpas
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN