Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Zekeriya Öz işadamlarını tehdit ediyor"

A Haber’deki Kadraj programının konuğu olan Ali Ağaoğlu'nun avukatı Ali Demirhan, Zekeriya Öz'ün 2013 Ekim ayında yaptığı ve masraflarını iş adamı Ali Ağaoğlu'na ödettiği Dubai tatilinin perde arkasını anlattı.

Giriş Tarihi: 26.12.2014 14:39 Güncelleme Tarihi: 26.12.2014 14:51
Zekeriya Öz işadamlarını tehdit ediyor
A Haber'de Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj programının konuğu Ali Ağaoğlu'nun avukatı Ali Demirhan'dı. 17 Aralık darbe girişiminin ardından Bolu'ya düz savcı olarak atanan Savcı Zekeriya Öz'ün, 2013 Ekim ayında yaptığı ve masraflarını iş adamı Ali Ağaoğlu'na ödettiği Dubai tatilinin perde arkası Kadraj programında masaya yatırıldı.

"17 ARALIK'TA ASIL HEDEF ERDOĞAN VE HÜKÜMETİYDİ"

17 Aralık darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlatan Ali Demirhan, "Gözaltındaki vekillerle görüşmemize izin vermek istemediler. 17 Aralık'ta asıl hedef Erdoğan ve hükümetiydi. Polisler suçlu yakalama psikolojisiyle değil, hükümeti devirme saikiyle çıkıp Başbakan'a yakın olan kim varsa suçlu suçsuz gözaltına aldılar" dedi.

HABERİN VİDEOSU

"ZEKERİYA ÖZ'ÜN TACİZ ETTİĞİ, İMKANLARINI KULLANDIĞI BİRÇOK İŞ ADAMI VAR"

17 Aralık operasyonunu düzenleyen isimlerden biri olan Savcı Zekeriya Öz'ün, 2013 Ekim ayında yaptığı ve masraflarını iş adamı Ali Ağaoğlu'na ödettiği Duba i tatiliyle ilgili soruları yanıtlayan Demirhan, "Zekeriya Öz bu hareketleri başka iş adamlarına da yapıyor. Zekeriya Öz'ün taciz ettiği, imkanlarını kullandığı bir sürü iş adamı var. Ali Ağaoğlu'nu ofisine geliyor 'Beni Dubai'ye gönder' diyor ve özel tatil organize ediyorlar. 2012'de de böyle bir tatil organize edilmiştir." diye konuştu.

Öz, "Belki bir siyasetçi iş adamıyla bir takım ilişkilerde olabilir, ama devletin hakkını savunan savcı iş adamıyla bu tür ilişkilere giremez" ifadesini kullandı.

"DEVLETİN SAVCISI ŞÜPHELİNİN AVUKATI ORGANİZE OLMUŞLAR"


Savcı Zekeriya Öz'ün Dubai tatilinin ortaya çıkmasının ardından, Öz'e yakın iki müteahhit ile bir avukatın tatilin parasını veren Ali Ağaoğlu'nun ofisine gidip sahte fatura talebinde bulunmasını anlatan Demirhan, "İlk önce bize geldiler ve ağabeyimi mafyavari usulle Ağaoğlu'nun ofisine getirdiler. 'Faturayı verirseniz sorun ortadan kalacak' dediler. Direnince şiddeti artırdılar. Devletin savcısı şüphelinin avukatı organize olmuşlar" şeklinde konuştu.

"ERDOĞAN'I YALNIZ BIRAKMAMALIYIZ, HERKESİ MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUM"

"Devletin yargısının içinde inanılmaz çürümüş bir yapı var" diyen Demirhan, "Beni ifadeye çağıran savcı 7 Şubat'ta Hakan Fidan'ı ifadeye çağıran savcıyla aynı. Yargıdaki bu çürümüş yapının tamamen değişmesi lazım. Erdoğan'ı yalnız bırakmamalıyız, herkesi mücadeleye çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Zekeriya Öz işadamlarını tehdit ediyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN