Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baronların hesaplaşması

Uyuşturucu baronu Akgün, İstinye ışıklarda infaz edildi. 9 saat sonra ise Akgün'ü koruma altına aldığı öğrenilen yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Vedat Şahin, Nişantaşı'nda kurşun yağmuruna tutuldu

Baronların hesaplaşması
İstanbul Sarıyer'de 'Bentley' marka lüks otomobilinin içinde öldürülen Ali Ekber Akgün'ün, bu cinayetten 9 saat sonra Nişantaşı'nda uzun namlulu silahlarla taranan Vedat Şahin tarafından koruma altına aldığı öğrenildi. Ali Ekber Akgün'ün Hollanda'da 3 uyuşturucu baronunu 5 milyon dolar dolandırdıktan sonra kaçtığı Türkiye'de Vedat Şahin'den yardım istediği bilgisine ulaşıldı. Şahin'in ise Akgün'ün korumalığını üstlendiği belirtildi. Polis ise baronlar savaşı olasılığı üzerinde araştırmasını derinleştirdi.

LAKABI: KİMYASAL ALİ

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'da terör estiren infaz günü ardından İstanbul Emniyeti'ne bağlı 5 birim, tüm ihtimalleri masaya yatırdı. Elde edilen ilk bulgulardan iki saldırının da aynı amaçla işlendiği belirlendi. Uzun süre Hollanda'da yaşayan ve 2'si cinayete azmettirmek olmak üzere çok sayıda suçtan yargılanan Akgün'ün cezaevinden tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldıktan sonra kaçtığı öğrenildi. Hollanda'da "Kimyasal Ali" lakabı ile tanınan Akgün, iddialara göre, geçmişte ortak iş yaptığı uyuşturucu çetesiyle para nedeniyle anlaşmazlığa düştü. Önce Dubai'ye kaçtı. Buradan yüklü miktarda parayla İstanbul'a yerleşen Akgün, soluğu Vedat Şahin'in yanında aldı. Bu gelişmenin ardından Şahin'in, Akgün'ü korumaya aldığı fakat bu durumdan ağabey Sedat Şahin'in haberinin olmadığı öğrenildi. Akgün'ün infaz edilmesinden dokuz saat sonra da Vedat Şahin uzun namlulu silahlarla 1 metre mesafeden açılan açılan yaylım ateş sonucu Nişantaşı'nda öldürüldü.

ZİNDAŞTİ BENZERLİĞİ

Diğer olasılıkları da değerlendiren polis, Akgün cinayetinin, geçen eylülde gerçekleşen Zindaşti saldırısıyla bağlantılı olup olmadığı da araştırmaya başladı. Uyuşturucu kaçakçısı İran uyruklu Naci Şerifi Zindaşti'nin (40) lüks cipi, tıpkı Akgün'ün infazında olduğu gibi Büyükçekmece'de kırmızı ışıkta durduğu esnada susturuculu silahlarla kurşun yağmuruna tutulmuş, şoförü Devrim Öztunç (23) ve Zindaşti'nin kızı Arzu Şerifi (19) ölmüştü.

DOKUZ SAATTE İNTİKAM ŞÜPHESİ
İstanbul polisi Ali Ekber Akgün'ün cinayetinde Sedat Şahin grubunun parmağının bulunduğu ihtimali üzerinde de duruyor. İhtimaller zincirinin ikinci halkasında ise Saral grubu var. Akgün ile bağlantıları araştırılan Saral grubunun, Akgün cinayetinden dokuz saat sonra Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin'e uzun namlulu silahlarla saldırı düzenleyerek öldürmüş olabileceği ihtimali de değerlendiriliyor. Sarallar'la Sedat Şahin arasında daha önce çok sayıda ölümle sonuçlanan husumet olması da polisi bu ihtimale yöneltiyor. Öte yandan geçtiğimiz haftalarda Sarallar'ın lideri olan Burhanettin Saral'ın yakın bir adamının Küçükçekmece'de silahla vurularak öldürüldüğü, Sarallar'ın bu cinayeti işlediklerini düşündükleri Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin'i öldürerek bu olayın intikamını almış olabilecekleri de konuşuluyor.

'BAĞLANTI VAR YA DA YOK DİYEMEM'
İçişleri Bakanı Efkan Ala, dün İstanbul'da katıldığı bir programda bir basın mensubunun "Sarıyer ve Nişantaşı'ndaki cinayetler arasında bağlantı var mı?" sorusuna şöyle yanıt verdi: "Vardır da diyemeyiz yoktur da diyemeyiz. Mesele delillendirildikten sonra soruşturma sonunda elde edilecek delillere göre değerlendirme yapabiliriz. Şu anda olay çok daha yeni. Bu bakımdan ciddi bir biçimde meselenin üzerinde duruluyor, kısa zamanda da açıklığa kavuşturulur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baronların hesaplaşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN