Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu yılın fotoğrafını seçti!

Başbakan "AA Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.Davutoğlu "Musul'da rehin alınanlar, Türkiye'de" başlıklı fotoğrafta, Irak'ın Musul kentinde alıkonulan Türk rehinelerinin kurtarılmasının ardından, kendilerini Ankara'daki Esenboğa Havalimanı'da bekleyen yakınlarının sevinç gösterisi yer aldığı fotoğraf için oy kullandı.

Giriş Tarihi: 28.12.2014 12:25
Davutoğlu yılın fotoğrafını seçti!
Başbakan , Anadolu Ajansı tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Davutoğlu, Başbakanlık Merkez Bina'da, AA'nın internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen yılın fotoğrafı oylamasında, oylamaya sunulan haber ve yaşam kategorisindeki eserleri değerlendirdi.

Başbakan Davutoğlu, oyunu, haber kategorisinde, Fatih Aktaş'ın "Musul'da rehin alınanlar, Türkiye'de", yaşam kategorisinde ise Metin Aktaş'ın "Pakistan'da mülteciler" başlıklı fotoğraflar için "hayırlı olsun" diyerek kullandı.

Yaşam kategorisinde oyunu kullandığı ve kucağında küçük bir çocukla objektife yansıyan Pakistanlı kız çocuğunun yer aldığı "Pakistan'da mülteciler' başlıklı fotoğrafı inceleyen Davutoğlu, "Çocukların olduğu yerde hayat vardır. Gözlere bakın, güzelliğe bakın. Allah muhafaza etsin" dedi.

"Musul'da rehin alınanlar, Türkiye'de" başlıklı fotoğrafta, Irak'ın Musul kentinde alıkonulan Türk rehinelerinin kurtarılmasının ardından, kendilerini Ankara'daki Esenboğa Havalimanı'da bekleyen yakınlarının sevinç gösterisi yer alıyor.

"Pakistan'da mülteciler" başlıklı fotoğrafta ise, Pakistan'da, ülkenin Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan bölgesinde Taliban militanlarına karşı başlatılan geniş çaplı operasyondan kaçan bölge sakinleri için Bannu bölgesinde kurulan mülteci kamplarından bir görüntü bulunuyor. Fotoğrafta, bir kız çocuğu, kucağında ve yanındaki çocukla objektiflere yansıyor.
Etiketler: yılın fotoğrafı, oylama, başbakan, Ahmet Davutoğlu
facebookta paylaş

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu yılın fotoğrafını seçti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN