STK'lardan çağrısı!

Giriş Tarihi: 29.12.2014 17:42 Güncelleme Tarihi: 29.12.2014 17:54
STK'lardan Cizre çağrısı!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki oda ve borsa başkanları 'de sağduyu çağrısında bulundu. Yapılan basın açıklamasında; " Bu cinayetler, çözüm sürecine yönelik bir provokasyondur. Daha büyük provokasyonlara karşı herkesin daha dikkatli olması gerekir. Süreci baltalamak isteyenlere fırsat verilmemelidir" denildi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki oda ve borsa başkanları 'de sağduyu çağrısı yaptı.

Cizre'ye gelen Diyarbakır, Batman, Van, Hakkari, Bitlis, Muş ve Siirt ile çok sayıdaki ilçenin oda ve borsa başkanları, önceki gün 3 kişinin ölümüne neden olaylarla ilgili Sanat Sokağında basın açıklaması yaptı.

"HALKIMIZCA TASVİP EDİLMEMEKTEDİR"

Grup adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, provokasyon sonucu çıkan olaylarda 3 kişinin öldüğünü, 5 kişinin yaralandığını belirterek, olayların son bulması için herkesi sağduyulu olmaya davet ettiklerini söyledi.

Huzur ve güvenliğe zarar veren olayların barış özlemi içerisindeki halkı derinden üzdüğünü vurgulayan Sayar, "Barış ve huzurumuza yönelik her türlü hareket halkımızca tasvip edilmemektedir" dedi.

Sayar, yaşanan bu olayda kaos ve korkunun bölgeye tekrar hakim olmasının amaçlandığını dile getirerek, bu tür olayların barış sürecinin, kendi mecrasında akmasına engel olacağını dile getirdi.


"ÇÖZÜM SÜRECİ SABOTE EDİLMEK İSTENİYOR"

"Barış sürecinde yararlı olmayan olaylar karşısında duyarlı, sorumlu, birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye, toplumun tüm kesimlerini bu sürece katkı sunmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullanan Sayar, şöyle devam etti:

"Barış süreciyle birlikte filizlenen barış ortamını bozmak isteyen karanlık güçler, bölgemizi hedef alarak çatışmaların çıkmasına neden olmakta, barış süreci ile ilgili umudun azalmasını, kirli tezgahlar kurarak ve çeşitli oyunlar oynanarak süreci sabote etmek istemektedirler. Bu anlamda süreci baltalamak isteyenlere fırsat verilmemelidir."

"SORUMLULAR BULUNMALI, OLAY AYDINLATILMALI"

Ahmet Sayar, siyasi gruplar ve partilere mensup insanların vereceği mesaj ve alacağı inisiyatiflerin çok büyük önem taşıdığını söyledi.

Sorumlu tarafların buna hassasiyetle dikkat etmesini isteyen Sayar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İşlenen bu cinayetler sürece yönelik bir provokasyondur. Daha büyük provokasyonlara karşı herkesin daha dikkatli olması gerekir. Sorumlular bulunmalı, olay aydınlatılmalı, provokasyonun müsebbibi kim olursa olsun, açığa çıkarılmalıdır."

Cizreli anne, askerleri taşlatmadı-TIKLAYIN

HÜDA-PAR üyesinin evine saldırı!-TIKLAYIN

Paralel yapılanma huzursuzluk peşinde-TIKLAYIN

Demirtaş'tan şok 'Cizre' çıkışı!-TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
STK'lardan Cizre çağrısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN