Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galip Ensarioğlu: Cizre'de 'paralel' parmağı var!

AK Parti Diyarbakır milletvekili Ensarioğlu, nın en başından itibaren çözüm sürecine karşı olduğunu belirtti. Ensaroğlu, Cizre olaylarının provokasyon olduğunu söyleyerek, “Provokatörleri ortaya çıkarmalıyız” dedi.

Giriş Tarihi: 30.12.2014 10:05 Güncelleme Tarihi: 31.12.2014 07:00
Galip Ensarioğlu: Cizre'de 'paralel' parmağı var!
Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK yandaşlarıyla Hüdaparlılar arasındaki 3 kişinin ölmesiyle sonuçlanan çatışmada iki taraf da 'provokasyon' açıklaması yaparken AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Cemaat ve Ergenekon'un oluşturduğu yı işaret etti. Ensarioğlu, "Zaten çözüm sürecine inanmıyorlardı. Barışçıl çözümün Türkiye'yi böleceğini düşünüyorlar" dedi.

Paralel yapının barış sürecine karşı olduğunu belirten Ensarioğlu, şöyle konuştu: "Paralel yapı, işin başından beri sürece karşı. Oslo sızdırması, MİT'in ifadeye çağırılması ve daha sonrasında açık şekilde yazar çizerlerince, televizyonlarında açıkça beyan edilen müzakere ile bu işin olmayacağı, PKK'nın imha edilmesi gerektiğini söylüyorlar... Niyetleri PKK'nın ortadan kaldırılması da değil. Türkiye'nin kaosa sürüklenmesi. Bu işin barışçıl yöntemlerle gitmesinin Türkiye'yi bölünmeye götüreceğini ama devletin istediği zaman silahlı mücadele edebileceğini savunuyorlar. Bu işin bir tarafı. Zaten onlar çözüm sürecine karşılar."

BUNLAR UZAYDAN GELMİYOR

Sorunun sadece paralel yapıdan kaynaklanmadığını PKK içinde paralel yapıların oluştuğunu belirten Ensarioğlu, "Tamam olay provokasyon da provokatörün kim olduğunu da bulmak lazım. Uzaydan gelmiyor bunlar. Ya devletin ya örgütün içinden çıkıyorlar. Hüdaparlıların evlerine saldıranlar belli. Talimat aldıkları halde yüzleri kapalı ve Hüdaparlıların evine saldırdılar" diye konuştu.

HENDEKLERİ DERHAL KAPATMALILAR

PKK'nın da devletin mücadele ettiği gibi kendi içindeki paralellerle mücadele etmesi gerektiğini anlatan Ensarioğlu, "Çok hassas ve nazik bir dönemden geçiyoruz. Provokasyona açık alanları kapatmak lazım. Hendekler nedeniyle olaya müdahale edilemedi.

Sorun çözme konumundayız. Hendek varsa kapatacaksın kardeşim" dedi.

Demirtaş'tan şok 'Cizre' çıkışı!-TIKLAYIN

HÜDA-PAR'dan Cizre'deki olaylarla ilgili açıklama-TIKLAYIN

Cizre'de provokasyon mu direniş mi var?-TIKLAYIN

PKK Cizre'nin Nur Mahallesi'ni ateşe verdi-TIKLAYIN

Şırnak'ta olaylar sonrası görüntüler-TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galip Ensarioğlu: Cizre'de 'paralel' parmağı var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN