Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılbaşı tatili 4 gün oldu! Cuma günü okullar tatil

Yılbaşı tatili kaç gün olduğunu merak edenlere güzel haber geldi. Yılbaşı izni 4 gün oldu. Tüm kamu kurumlarında çalışanlar 2 Ocak 2015 tarihinde idari izinli sayılacak. Böylece yılbaşı tatili 4 güne çıkmış oluyor.

Giriş Tarihi: 30.12.2014 14:29 Güncelleme Tarihi: 31.12.2014 13:20
Yılbaşı tatili 4 gün oldu! Cuma günü okullar tatil
Başbakan Davutoğlu'nun genelgesiyle tüm kamu kurumlarında çalışanlar 2 Ocak Cuma günü idari izinli sayılacak. Yılbaşı tatili uzadı, kamu kurumlarında çalışanlar 2 Ocak 2015 Cuma günü idari izinli sayılacak. Böylelikle haftasonu izniyle birlikte kamu paersoneli 4 gün izin yapmış olacak.

DAVUTOĞLU İMZALADI

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun imzaladığı ve tüm kamu kurumlarına gönderilen bir genel yazı ile 2 Ocak 2015 Cuma günü tüm kamu personeli idari izinli sayılacak.

TURİZME 150 MİLYONLUK YILBAŞI PİYANGOSU - TIKLAYIN

GEREKLİ TEDBİRLER ALINACAK

Ancak, kamu kurumları kamu hizmetlerinin aksamaması için gerekli tedbirleri alacak ve bunun için gerekli personeli görev başında tutacak.

YILBAŞI'NA HAZIRLIK İÇİN ÖNERİLER - TIKLAYIN

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN YILBAŞI ÖNLEMLERİ

İstanbul Valiliği, yılbaşı günü ve gecesini, vatandaşların huzur ve güven içinde geçirmeleri ve mağdur olmadan ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayabilmeleri için bazı önlemler aldı.

İZLEYENLERİ AĞLATAN YENİ YIL HEDİYESİ - TIKLAYIN

Valiliğin açıkladığı önlemler şöyle:

1. Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerinde, otogar ve toplu taşıma araçlarına ait istasyonlarda, kamuoyunun yoğun ilgisinin bulunduğu ve kutlamaların gerçekleştirildiği meydan ve alanlar ile eğlence yerlerinde, güvenlik birimlerimizce gerekli tüm emniyet tedbirleri alınacaktır.

YENİ YIL AKŞAMI BUNLARA DİKKAT - TIKLAYIN

2. Trafik ekiplerimiz tarafından ulaşım güvenliği konusunda vatandaşlarımıza yardımcı olmak üzere her türlü tedbir alınacaktır.

3. Belediye, Sağlık, Emniyet ve Jandarma personelince yılbaşı nedeniyle görevlerin aksamaması için her türlü tedbir alınarak, nöbet hizmetleri aksatılmadan yürütülecektir.

EVLADA EN 'BABA' YENİ YIL HEDİYESİ - TIKLAYIN

4. Belediye zabıta, gıda kontrol ve vergi denetim görevlileri ekipler halinde denetim ve kontrollerini sıklaştıracaklardır.

5. Sağlıkla ilgili konularda ve yangın tehlikelerine karşı gerekli tedbirler alınacak ve görevlendirilecek ekipler her an müdahaleye hazır vaziyette bulundurulacaktır.

6. Telefon arızaları ile elektrik, su, doğalgaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca göreve hazır ekipler oluşturulacaktır.

YENİ YIL HEDİYESİ KRİZ ÇIKARTTI - TIKLAYIN

ÖĞRENCİLERE MÜJDE: YILBAŞI TATİLİ ONLARA DA UZADI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2 Ocak Cuma günü tüm okulların da tatil olduğunu bildirdi.

MEB'den yapılan açıklama şöyle:

Başbakanlık imzalı genel yazı doğrultusunda, yılbaşı tatili 31 Aralık 2014 Çarşamba Günü mesai bitiminde başlayıp, 1 Ocak 2015 Perşembe Günü sona ermektedir. Ancak kurum yöneticilerince gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydı ile kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 2 Ocak 2015 Cuma Günü bir gün idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. Bu bağlamda 2 Ocak 2015 Cuma günü tüm okullar ve eğitim kurumları da tatil edilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılbaşı tatili 4 gün oldu! Cuma günü okullar tatil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN