Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e yeni bir suçlaması daha

Adliyenin temizlik işlerini ortaklaşa aldığı şirketin, haklarını gasp ettiğini öne süren , şirket olarak Öz'e, laptop ve cep telefonu hediye ettiklerini iddia etti

Giriş Tarihi: 4.1.2015
Zekeriya Öz'e yeni bir rüşvet suçlaması daha
İstanbul Adliyesi'nin temizlik işlerini yapan şirketin eski ortağı , savcılığa verdiği dilekçede ortaya çarpıcı iddialar attı. Bağcı, temizlik işlerini yapan şirketle 'ün odası için 5 bin liralık hediyelik eşya, laptop, cep telefonu aldıklarını iddia etti. Nizam Bağcı savcılığa verdiği şikâyet dilekçesinde, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nin temizlik işlerini yapan şirket ile işi ortaklaşa aldıklarını belirtti. Bağcı söz konusu şirketin resmi prosedür ile temizlik ihalesini aldıktan sonra, aralarında önceden yaptıkları protokolü noter tasdikli yapmak üzere geri istediğini ifade ederek, "Çağlayan Adalet Sarayı'nda yapılan temizlik işlerinde de yüzde 50 hisseye sahip olduğumu gösteren bir protokol imzalamak üzere ofise çağırıldılar" dedi.

Ali Ağaoğlu'ndan, savcı Öz yorumu - TIKLAYIN

'OFİSTE SİLAH ÇEKİLDİ'
Ancak ofise gittiğinde elinde bulunan hisse sahibi olduğunu gösteren belgenin yırtılıp çöpe atıldığını, yeni protokolün de imzalanmak istenmediğini ifade eden Nizam Bağcı, karşı çıkıp tepki gösterince kendisine silah çekildiğini ileri sürdü. Bağcı, şirket ile ortak oldukları dönemde Öz'ün odasına 5 bin liralık hediyelik eşya, laptop ve cep telefonu aldıklarını kaydederek savcılığa ifade de verdi. Savcılık da soruşturma başlattı.

Büyük ihaneti tarihe not düşen manşetler - TIKLAYIN

'KORUMALARI ENGEL OLDU'
Yaşadıklarını ve ortaklıklarını tek taraflı fesheden şirketin tavrını, dönemin Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'e anlatmak istediğini fakat Öz'ün korumaları tarafından kendisinin yanına sokulmadığını kaydeden Nizam Bağcı, bu duruma sebep olarak da şirketin Savcı Öz ile ilişkisini gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zekeriya Öz'e yeni bir rüşvet suçlaması daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN