Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumpasın hedefi Erdoğan'ı indirmek

Ankara'da, "4 Bakan Yüce Divan'da aklansın" kumpasının asıl hedefinin, Cumhurbaşkanı'nı yeniden hedef yapmak olduğu vurgulanıyor. Amaç, haziran seçimlerinde seçmen tercihlerini etkilemek, 17-25 Aralık'ta yarım kalan darbeyi tamamlamak ve de Erdoğan'ı Köşk'ten indirmek

Kumpasın hedefi Erdoğan'ı indirmek
TBMM Soruşturma Komisyonu bugün eski bakanlar Muammer Güler, Egemen Bağış, Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar'la ilgili Yüce Divan oylaması yapacak. 17-25 Aralık darbe girişimiyle doğrudan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Paralel Yapı, Yüce Divan tartışması üzerinden yarım kalan planını yeniden devreye sokmaya hazırlanıyor. Ankara'da, Yüce Divan kumpasının asıl hedefinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yeniden hedef haline getirmek olduğu vurgulanıyor. Plana göre haziran seçimlerinde seçmeni etkilemeye yönelik algı operasyonu, Yüce Divan duruşmaları üzerinden devreye sokulacak.

USULSÜZ DOSYALAR

4 bakanın Yüce Divan'a gönderilmesiyle, tarafsızlığı tartışmalı Anayasa Mahkemesi üzerinden yeni bir vesayet sürecinin başlatılacağı belirtiliyor. Buna göre Paralel Yapı'nın planı işlerse, şimdiye kadar algı operasyonlarıyla oluşturduğu dosyalar, AK Parti haziranda genel seçimlere giderken Yüce Divan'da ele alınacak. Böylece seçim kampanyası yürüten AK Parti, şu anda Silivri'de tutuklu bulunan polislerin hazırladığı usulsüz dosyalarla tartışmaların odağı haline getirilecek. Yolsuzluk tartışmaları sürekli gündemde tutularak parti ve seçmen baskı altına alınmaya çalışılacak. Haziran seçimlerinde AK Parti oy kaybederse, ikinci aşamaya geçilecek ve İstanbul'daki mahkemelerin takipsizlik kararı verdiği dosyalar Yüce Divan'da görülen duruşmalarda, tıpkı 17-25 Aralık darbe girişiminde olduğu gibi yeniden açılarak bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bağlanmaya çalışılacak. Böylece Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığından indirilmesi, ya da en azından yalnızlaştırılarak siyasal sistemdeki etkisinin kırılması amaçlanıyor. Bu yüzden TBMM Soruşturma Komisyonu'nda gerçekleşecek bugünkü oylamanın hayati önemi haiz olduğu belirtiliyor.

KUZU: GENÇLİK PARKI DEĞİL Kİ...

Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu da, Yüce Divan sıfatı ile yargılama yapan Anayasa Mahkemesi'nin bugüne kadar verdiği kararlarla hukuku zorladığını ve Soruşturma Komisyonu'nun vereceği kararın da kendisi için çok önemli olduğunu belirterek şöyle devam etti: "Benim kişisel kanaatim 'Yüce Divan'da aklansınlar' değil. Orası Gençlik Parkı değil. Cüppeli cüppeli adamlar var. Niye gidecek suçu yoksa."

ARKADAŞINA GÖNDER
Kumpasın hedefi Erdoğan'ı indirmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN