Sarıgül'e sorgusu

Giriş Tarihi: 10.1.2015
Sarıgül'e Şişli sorgusu

'de krize neden olan ve nın da karıştığı hesaplaşmasını soruşturan savcılık 'ü şüpheli olarak ifadeye çağırdı

Belediye Başkanı ile eski Belediye Başkanı ve oğlu eski Başkan Yardımcısı arasındaki ölüm tehdidi iddialarına varan gerilimle ilgili soruşturmada, önemli bir gelişme yaşandı. Savcılık Mustafa Sarıgül'ü şüpheli sıfatıyla ifadeye çağırdı.

SARIGÜL'DEN KUMARHANELER KRALINA BÜYÜK İHALE KIYAĞI - TIKLAYIN

'li Şişli Belediyesi'ndeki 'kavgaya' el koyan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, Emir Sarıgül'ün Başkan Yardımcılığı'ndan istifasına neden olan olaylarla ilgili resen soruşturma başlatmıştı. Savcılığı harekete geçiren gelişme, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi 'nün bir gazeteye verdiği röportajda eski Başkan Mustafa Sarıgül'ün kendilerini ölümle tehdit ettiği iddiası olmuştu. Soruşturma kapsamında Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü mağdur sıfatıyla ifade vermişti. Hayri İnönü ifadesinde şunları söylemişti:

SARIGÜL VE İNÖNÜ MECLİS OTURUMUNDA GÖZ GÖZE DAHİ GELMEDİ - TIKLAYIN

"Sarıgül 'Bana çok pahalıya mal oldunuz. 750 bin dolara New York'ta kiralık tuttum. Senin, eşinin, çocuklarının ve yakınlarının kemiklerini kimse bulamayacak' dedikten sonra çocuklarımın Detroit'teki işyerlerinin adreslerini gösterdi. Beni ve ailemizi takip ettirdiğini anladım. Çok korktum. Sarıgül, eline kâğıt kalem aldı. 'Şişli Kaymakamlığı'na hitaben rahatsızlığım sebebiyle yarın itibariyle istifa ediyorum, diye yazıp imzalayacaksın' dedi."

ŞİŞLİ'DE SALTANAT KURMAK İSTEDİLER - TIKLAYIN

Mustafa Sarıgül'ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini söyleyen Nazlı İnönü de "Ailecek tehdit ediliyoruz. Bizden çok çocuklarım için korkuyorum" diye konuştu. Savcılık, bu ifadelerin ardından, Mustafa Sarıgül'ün şüpheli olarak ifadesinin alınmasına karar verdi. MERNİS adresine tebligat çıkarılan Sarıgül, iddialara ilişkin soruları cevaplandıracak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıgül'e Şişli sorgusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN