Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dünyaya barış 'den gelir'

Başbakan Davutoğlu: Nasıl Fransa'da dünya liderleri omuz omuza yürüdüyse, bir gün li çocuklar için, özgür 'in başkentinde de bu dünya liderleri yürüdüğünde dünyaya barış gelir

Giriş Tarihi: 14.1.2015
'Dünyaya barış Filistin'den gelir'
, dün katıldığı nda Paris'te katıldığı "teröre lanet" yürüyüşüne ilişkin mesajlar verdi. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

DAVUTOĞLU'NDAN O İSME SERT TEPKİ - TIKLAYIN

İZİN VERMEYECEĞİZ
: Terörün İslam'la veya herhangi bir dinle yan yana anılmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Norveç'te terör olduğunda ve genç bir kızımız hayatını kaybettiğinde biz buna "Hıristiyan, Avrupa, Norveç terörü" demedik. Neonaziler 9 vatandaşımızı ırkçı bir saikle katlettiğinde buna "Katolik terörü, Alman terörü" demedik. Dünyada böyle bir insanlık suçu işleyen ve en fazlada İslam'a zarar veren böyle bir terör eyleminin 'İslam terörü' diye adlandırılmasına hiçbir yerde müsaade etmeyeceğiz.

SALDIRININ ŞİFRELERİ ÇÖZÜLÜYOR - TIKLAYIN

DEVLET TERÖRÜ
: Kim olursa olsun, nerede yapılmış olursa olsun, kimi hedef alırsa alsın her türlü teröre her türlü barbarlığa, zorbalığa, zulme karşı çıkmaya devam edeceğiz. Devlet terörü uygulayan kişilere ve devletlere karşı da sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. 'de İsrail'in yaptığı zulme devlet terörü demeye devam edeceğiz. Hama'da, Humus'ta, Halep'te scud füzeleriyle, kimyasal silahlarla halkını katleden Beşşar Esed'in yaptığına devlet terörü demeye devam edeceğiz. Bazıları eğer terör İsrail tarafından devlet terörü şeklinde yapılıyorsa sessiz kalıyor, bazıları Suriye'deki rejime destek veriyor. Bazıları DEAŞ'ın ya da diğerlerinin terörüne sükut ediyor. Bütün bu zalimlikler, barbarlıklar karşısında susmayan tek ülke biz, tek hareket oldu.

ESAD'IN YENİ NÜKLEER TESİSİ: ZEMZEM - TIKLAYIN

BARIŞ NASIL GELİR?:
Nasıl Fransa'daki bu terör karşısında bu dünya liderleri omuz omuza yürüdü. Bir gün Gazzeli çocuklar için Kudüs Mescid-i Aksa'da şehit edilenler için dünya liderleri biraraya gelip, dünyanın herhangi bir yerinde omuz omuza yürürlerse işte o zaman dünyaya barış gelir. Pakistan'da terörde öldürülen çocuklar için İslamabad'da liderler biraraya gelirse o gün dünyaya barış gelir. İnşallah bir gün özgür 'in başkenti Kudüs'te bu dünya liderleri Mescid-i Aksa'ya doğru yürüdüğünde işte dünyaya barış o zaman gelecek.

GAZZE'NİN MÜZİSYEN ÇOCUKLARI HEM OYNATTI HEM AĞLATTI - TIKLAYIN

NETENYAHU ELEŞTİRİLERİNE YANIT
: Bazıları Sayın Bahçeli'nin yaptığı gibi bizim İsrail Başbakanı ile niye Paris'te bulunduğumuzu sorguluyorlar. Biz meydanı onlara bırakmayız. İnsanlık neredeyse biz orada olacağız. Bizim orada olmamız ne kadar doğalsa ne kadar samimiyse İsrail Başbakanı'nın orada olması o kadar anormal o kadar gayrisamimidir. Biz orada bulunarak şunu haykırdık; İslam Avrupa'ya dışarıdan gelmiş bir din değildir, Avrupa'nın asli dinidir. PEGIDA ve Dresden'deki cahiller bilmelidirler ki Avrupa tarihi, Osmanlı arşivleri olmadan yazılamaz. Biz Avrupa'nın parçasıyız, Avrupa biziz, biz Avrupayız... Adını anmaya bile tenezzül etmediğim bir büyük batılı medya patronu, "Aralarındaki cihatçılara temizlemedikçe bütün Müslümanlar suçludur" gibi bir tweet attığında, aslında bu mantığı yansıtmıştı. Biz oraya gitmekle bu oyunu bozduk. Kolektif su�� anlayışı, Nazi hareketinin çıkmasına sebep olan anlayıştır. Pazartesi sabahı vatandaşlarımız ve Müslümanlar işyerlerine gittiklerinde, bir Fransız'la karşılaştıklarında başlarının eğilmemesi için, "Yürüyüşte Müslüman liderler de var" diyebilmeleri için Paris'teydik.

ERDOĞAN: 'NETANYAHU RAHATSIZSA DOĞRU YOLDAYIZ' - TIKLAYIN

MİLLİ SAVAŞ UÇAĞI GELİYOR

Davutoğlu, dünkü grup toplantısında milli savaş uçağı ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi de verdi. Davutoğlu, "Türk markalı milli savaş uçağı projemizin tasarım aşamasına geçmiş bulunuyoruz. İnşallah 2023 yılında, ilk prototip üretimini gerçekleştirmeye kararlıyız" dedi. Davutoğlu, geçen hafta açıkladığı doğum ve aile paketine sahip çıkarak, "Aşkın ve muhabbetin ne zaman geleceği belli olmaz. Geldi mi insanı çarpar. Önceden hazırlık, çeyiz, ki kız çocukları için düşünülür ama erkekler için de geçerlidir. O zamana kadar anne ve babanın yaptığı yatırıma yüzde 15 de biz ekleyeceğiz" dedi.

ABBAS'LA BULUŞTU

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Başbakanlık Resmi Konutu'nda yaklaşık 1.5 saat süren yemekte bir araya geldi. Yemeğe, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu da katıldı. Yemekte Davutoğlu Paris'teki yürüyüşü değerlendirdi. Davutoğlu "Tüm dünyaya barış mesajı verildi. Fotoğraftaki tek anormallik Netenyahu'nun bulunmasıydı" dediği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dünyaya barış Filistin'den gelir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN