Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ihtiyaçtır dedi

AK Parti kurmaylarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hükümet ve Cumhurbaşkanlığı arasındaki uyum için ne ihtiyaç olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 17.1.2015 11:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlık sistemi ihtiyaçtır dedi
, önceki akşam AK Parti Grup Yönetim kurulunu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda misafir etti. Milletvekilleri yemeğin ardından sarayı gezdi. Basına kapalı gerçekleşen toplantı 3.5 saat sürdü.

BAŞKANLIK SİSTEMİ ŞART

19 Ocak Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ne ihtiyaç olduğunu söyleyen Erdoğan, "Hükümet ve cumhurbaşkanlığı arasındaki istişare ve danışmanın anlamlı ve aktif olabilmesi için başkanlık sistemine ihtiyaç var. Şeffaflık ve denetim konusunda çok dikkatli olunmalı. Türkiye'de asıl sorun, kayıt dışı ekonomi. Bunun kayıt altına almaya başardığınızda diğerleri arkasından gelir. Örneğin inşaat sektörü çok önemli. Ekonominin lokomotifi inşaat sektörüdür. Sert kararlar alırsanız, ekonomiyi olumsuz etkiler" dedi.

Sohbette gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan özetle şu mesajları verdi:

İÇ GÜVENLİK PAKETİ YASALAŞTIRILMALI

İç güvenlik paketi çok önemli, onun bir an önce yasalaştırılması gerekir. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları son derece sakıncalı. "Biz barajı aşamazsak sonrasını devlet düşünsün" ne demek?

BAKANLAR KURULU'NA BAKANLIK EDECEĞİM

16 Türk devleti sembolü konusunda Muhafız Alayı öneri getirdi, ben de kabul ettim.

Bakanlar Kurulu'na bakanlık edeceğim. Bir daha ne zaman olur onu sekreterya konuşur. MGK toplantısında bile bir sonraki toplantıya sonradan karar veriliyor."

Kaynak: Türkiye Gazetesi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlık sistemi ihtiyaçtır dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN