Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali Ekber Akgün cinayetinde ilginç detay

Sarıyer’deki suikastta öldürülen Ali Ekber Akgün’ün eşi ve avukatının verdiği bilgilere göre suikast kurbanı, öldürüleceğini bildiği halde hiçbir bilgi vermedi.

Giriş Tarihi: 21.1.2015 09:33 Güncelleme Tarihi: 21.1.2015 11:09
Ali Ekber Akgün cinayetinde ilginç detay
Geçtiğimiz ay İstanbul'da Bentley marka aracının içerisinde çapraz ateşe tutularak öldürülen Ali Ekber Akgün davanın bir numaralı sanığı durumunda. Akgün'ün daha önce bu davadan beraat ettiği ancak bir üst mahkemeye yapılan itiraz nedeniyle davanın yeniden başladığı öğrenildi.

ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYORDU

Schiphol Adliyesi'ndeki duruşmaya Akgün'ü Nico Meijering savundu. Akgün'ün eşi Claudia'nın mahkemeye gönderdiği e-posta okundu.

MAHKEMEYE HİÇBİR BİLGİ VERİLMEDİ

Avukat Nico Meijering'e göre Akgün öldürülmeden üç ay önce bile bazı kişilerin kendisini öldürmek istediğini biliyordu ancak bunu mahkemeyle asla paylaşmadı. Avukata göre Akgün kendisine daha önce, "Birtakım kişiler öldürülecek. Olası kurbanlar ya da ailelerinin şiddeti bana dönecek" dediğini söyledi.

İKİ GÜN ÖNCE ÖLECEĞİ KULAĞINA FISILDANDI

Akgün hakkındaki ana suçlama ise baş görgü tanığı olan Peter la Serpe'den geldi. Avukat, sonrasında Ali Ekber Akgün'ün eşi Claudia'dan gelen e-posta'yı okudu. Claudia'nın mahkemeye gönderdiği e-posta'da şu bilgilere yer verdi: Kocam ölüm tehditleri alıyor. Hatta ölmeden iki gün önce öldürüleceği kulağına fısıldanmış. Bunu benimle paylaştı.

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Ekber Akgün cinayetinde ilginç detay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN