İlker Başbuğ'u duygulandıran asker işe başladı

Hakkari Şemdinli'de 5 yıl önce PKK saldırısında yaralanan ve işsiz olan Volkan Demir, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde işe başladı.

Giriş Tarihi: 23.1.2015 11:11 Güncelleme Tarihi: 23.1.2015 11:12
İlker Başbuğ'u duygulandıran asker işe başladı
Aslen Giresunlu olan ancak Gaziantep'te yaşayan Volkan Demir, 19 Haziran 2010'da, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin Irak sınırındaki Gediktepe Karakolu'na PKK'lılar tarafından düzenlenen ve 9 askerin şehit olduğu saldırıda yaralanmıştı.
Bu saldırıdan bir gün sonra Gediktepe Karakolu'na, o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ giderek inceleme yaptı ve yaralı askerlerle görüştü.

Ziyaret sırasında yaralı askerlerden Volkan Demir'in terhisine 50 gün kaldığını öğrenen Orgeneral Başbuğ, o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'a, 'terhis süresi kısalan askerleri sınırda görevlendirmeme' yönünde görüş bildirdi. Ancak bu teklifi duyan Volkan Demir, "Arkadaşlarımın şehit olduğu, yaralandığı Gediktepe'de değil 50 gün, bir ömür askerlik yapmaya, dikili taş olmaya razıyım' sözleriyle Erdoğan ve Başbuğ'u duygulandırdı.

''DİKİLİ TAŞ OLURUM'' SÖZÜNDEN HATIRLADI

Bacağındaki şarapnel parçalarına rağmen askerliğini Gediktepe'de tamamlayarak Gaziantep'e dönen Volkan Demir, çatışmanın ardından hafif yaralı olduğu ve hastanede tedavi görmediği gerekçesiyle gazilik unvanını elde edemedi.
Nişanlı olan ve gaziliğini de ispatlayamayan Volkan Demir, geçen hafta konferans için Gaziantep'e gelen Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'u ziyaret etti. İlker Başbuğ, Gediktepe'de Recep Tayyip Erdoğan ve İlker Başbuğ ile birlikte çekilmiş çerçevelettiği fotoğrafı ile yanına gelen Volkan Demir'i tanıdı ve 'dikili taş olurum' sözünden hatırladı.

''BU ÇOCUĞA SAHİP ÇIKAMIYORUZ''

Bir süre sohbet ettiği Volkan Demir'in bacaklarında şarapnel parçası bulunduğunu ve işsiz olduğunu öğrenen Başbuğ, "İşsiz olmasına üzüldüm. bugün bu çocuğa sahip çıkamıyoruz, acı bu. Ne diyeyim yani?" diyerek üzüldü. Başbuğ daha sonra Demir'in tedavisi ve iş bulması için yardımcı konferansta bulunan Prof. Dr. Ömer Arpacıoğlu'ndan destek istedi.

GASKİ'DE İŞBAŞI YAPTI

İlker Başbuğ ile Volkan Demir'in yıllar sonra gerçekleşen duygusal buluşmasının kamuoyunda yankı uyandırmasının ardından yüzlerce kişi Volkan Demir'e telefonla ulaştı yardımcı olma sözü verdi. AK Partili Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de geçen hafta bir araya geldiği Volkan Demir'e söz verdi. Bacağındaki şarapnel parçaları nedeniyle sağlık raporu alan Volkan Demir, Fatma Şahin'in talimatıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Su ve Kanalizasyon İşleri İdaresi (GASKİ) Genel Müdürlüğü bünyesinde işbaşı yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlker Başbuğ'u duygulandıran asker işe başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN