’a Arapça mektup yazdı

Giriş Tarihi: 23.1.2015 21:11 Güncelleme Tarihi: 23.1.2015 21:17
Kılıçdaroğlu Kral’a Arapça mektup yazdı

Genel Başkanı Kemal 'nun Suudi Arabistan ı Abdullah Bin Abdülaziz-el Suud'un ölümünden duyduğu üzüntüyü ve dayanışma dileklerini iletmek için Suudi Kralı Salman Bin Abdülaziz-el Suud'a yazdığı taziye mektubu Suudi Arabistan Büyükelçiliği'ne teslim edildi.

'a Arapça mektup yazdı Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, 'nun Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz-el Suud'un vefatı dolayısıyla yazdığı taziye mektubunun Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçiliği'ne teslim edildiği bildirildi. Taziye mektubunun Türkçe ve Arapça hazırlandı. Kılıçdaroğlu'nun taziye mektubunda, şu ifadeler yer alıyor:

"Ekselansları Salman Bin Abdülaziz el-Suud, Suudi Arabistan Kralı, İki Kutsal Caminin Hizmetkrı, Riyad, Suudi Arabistan Krallığı Ekselansları, Suudluların refahı için hayatını vakfetmiş değerli ağabeyiniz, bin Abdülaziz el-Suud'un vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Kral Abdullah'a Allah'tan rahmet, size, Suud Hanedanlığı'na ve tüm Suudi Arabistan halkına başsağlığı ve sabırlar diliyor, acınızı yürekten paylaşıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi adına, bu acı gününde Suudi Arabistan'ın yanında yer aldığımızı bilmenizi isteriz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu Kral’a Arapça mektup yazdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN