Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, ve 'dan Türkiye ve Erdoğan'a

Giriş Tarihi: 26.1.2015 12:09 Güncelleme Tarihi: 9.2.2015 17:22
Tarık Akan, Rutkay Aziz ve Can Dündar'dan Türkiye ve Erdoğan'a hakaret

Ünlü sanatçı , ve Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan'a ler yağdırmaya devam ediyor.

Almanya'da katıldığı toplantıda , "Huzur diye bir şey kalmadı ülkemde. Her şeyim yerli yerinde ama mutsuzum" dedi. ise 'ın adını vermeden "Bazılarının doğumu ülkesine pek hayırlı olmuyor." dedi.

Almanya'nın Köln kentinde, Gazeteci Uğur Mumcu ile Şair Nazım Hikmet için anma düzenlendi. Köln Üniversitesine düzenlenen anmaya oyuncu Tarık Akan, yazar ve program yapımcısı Nebil Özgentürk, gazeteci ve belgesel yapımcısı , tiyatro oyuncusu Rutkay Aziz, CHP milletvekilleri Durdu Özbolat ve Levent Gök ile İstanbul Esenyurt eski belediye başkanı Gürbüz Çapan katıldı.

DÜNDAR: ELİMİZDE SİLAH VE SOPALARLA BEKLEDİK

Etkinliğin podyum tartışması bölümünde Gürbüz Çapan, Tarık Akan, Rutkay Aziz, Nebil Özgentürk ve Can Dündar, Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

Gazeteci Can Dündar şunları söyledi: "Charlie Hebdo'ya yapılan kanlı baskın bu karanlığın, bu yobazlığın uluslararası çapta yaygınlaştığını gösteren çok önemli bir ölçüydü. Aynı günlerde biz Cumhuriyet Gazetesi'nde dergiyi yeniden bastığımız için benzer bir baskını iki hafta önce kimimizin elinde silah kimimizin elinde sopayla bekledik. Böyle bir ülkeden bahsediyoruz. Buna rağmen gazetecilik yapmaktan söz ediyoruz. Size sadece şunu söylemek isterim. Ne olur ölenlerin arkasından gözyaşı dökmek yerine yaşayanlara sahip çıkalım."

"BAZILARININ DOĞUMU ÜLKESİNE PEK HAYIRLI GELMİYOR"

Oyuncu Rutkay Aziz, Kimse üzerine alınmasın, bazı insanların doğumu insanlığa, ülkesine, toplumuna pek uğurlu gelmiyor. Almanya da çok iyi bilir. Alman halkı da bunun acısını tatmıştır, savaşa sürükler, işsizliğe sürükler, açlığa sürükler, hırsızlığa sürükler. Ama kiminin doğumu vardır, Nazım Hikmet gibi, Uğur Mumcu gibi, İlhan Selçuk gibi onlar toplum için bir ışık gibi yanarlar başımızda. Türkiye'de çok moda oldu; 'vatan haini' olmak. Nazım ve Uğur gibi değerlerimizi görüyorsunuz, ölümsüz. Her ikisi de bazı haksızlıkları, olayları gördükleri için vatan haini oldular. Günümüzde de özgürlükten, adaletten, hukuktan, bağımsızlıktan söz etmek, üç maymunu oynamamak da vatan hainliği sayılıyor. Biz de vatan hainliğine inatla devam edeceğiz, diye konuştu.

TARIK AKAN ALKOL ALDIKTAN SONRA RAHATLIYORMUŞ


Türkiye'de insanların olayları sorgulamadığını dile getiren Tarık Akan o da isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi. Akan, Türkiye'deki mutsuzluktan kurtulmak için akşamları birkaç kadeh içki içtiğini ve bunun kendisini rahatlattığını söyledi.

AKAN'DAN ERDOĞAN'A: 1 HAFTA 10 GÜN SUS BE ADAM!


İşte Akan'ın konuyla ilgili açıklaması:

"Siz burada yaşıyorsunuz, Türk televizyonları izleyip oradan biraz rahatsız oluyorsunuz ama biz o ülkede yaşıyoruz. Ben her şeyim yerli yerinde olmasına rağmen mutsuzum, huzursuzum. Sabah kalkıyorum, gazeteye bakıyorum; 'eyvah diyorum, bu lafı nasıl söyler.' Öğlen diğer gazetelere bakıyorum bir facia. İnternet'e giriyorum, 'Allah'ım diyorum bu nasıl olabilir.' Akşamları birkaç kadeh atıyorum da rahatlıyorum. Sonra televizyonu açıyorum, çıldıracağım. Huzur diye bir şey kalmadı ülkemde. Eleştirebilirsin ama bir ara ver. Bir hafta, 10 gün sus be adam."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarık Akan, Rutkay Aziz ve Can Dündar'dan Türkiye ve Erdoğan'a hakaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN