İşte Türk havacılığının kalesi

5. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı, envanterinde bulunan ve uçakların bakım, onarım ve test işlemlerini yapıyor.

Giriş Tarihi: 27.1.2015 23:23 Güncelleme Tarihi: 27.1.2015 23:45
İşte Türk havacılığının kalesi
5. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı, basına kapılarını açarak yaptıkları çalışmaları kamuoyuyla paylaştı. Ankara - İstanbul Yolu üzerinde konuşlandığı toplam alan 242 bin metrekare olan komutanlığın 72 bin metrekaresi kapalı alan olarak kullanılıyor. Askerlik görevini yerine getiren Mehmetçik ve devlet memuru sıfatıyla çalışanlarla birlikte komutanlıkta yaklaşık bin kişi çalışıyor.

SİKORSKY İLE ANLAŞMA İMZALAMIŞ TEK KURUM
İçerisinde sivil biriminin de bulunduğu 5. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı'nda, yılda yaklaşık olarak bin çeşit parça üretiliyor. Türk havacılığının kalesi konumunda bulunan komutanlığın en önemli özelliklerinden birisi "" firmasıyla imzalamış olduğu bir anlaşmanın olması. 5. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı, "Sikorsky" firmasının Amerika Birleşik Devletleri (ABD) dışında bir kurumla anlaşmaya vardığı tek kurum olarak dikkat çekiyor.ÖDÜLLÜ PROJELERDE İMZASI BULUNUYOR
Bir çok ödüllü projeye imza atmış olan merkezin ödüllü projeleri arasında, S-70 Sikorsky modeli in buzlu havalarda uçmasını sağlayacak olan "Buz Önleme Cihazı", İnsansız Hava Araçları'nın (İHA) kullandığı "Gece ve Gündüz Kameraları Test Cihazı", yerdeki birliklerin bombalanacak yeri taarruz helikopteri ya da uçaklarına gösterdikleri "Lazer İşaretleyici", "Ambulans Helikopteri" yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Türk havacılığının kalesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN