"Racon kesen tavırları bıraksınlar"

Giriş Tarihi: 28.1.2015 20:02 Güncelleme Tarihi: 28.1.2015 21:21
Racon kesen tavırları bıraksınlar
Başbakan Yardımcısı A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün konuğu oldu. 2015 seçimlerine tek tek bağımsız adaylar yerine, parti olarak girmeyi düşünen 'yle ilgili "Barajı aşacaklarını düşünmüyorum" dedi. Öcalan'a da Nevruz'da silahların bırakılması yönünde mesaj vermesi çağrısında bulundu.

BARAJI AŞACAKLARINI DÜŞÜNMÜYORUM


HDP açısından bunun yakalanabileceğine dair bir gösterge yok. Yani kişisel kanaatim HDP'nin yüzde 6-7'lerden 10'u geçebilecek bir performans ortaya koyabileceğini düşünmüyorum. Bunlar farklı seçimler; bağlamları farklı, motivasyonları farklı. Yani orada Selahattin Demirtaş'ın yüzde 10'a yaklaşması HDP'nin de bugün aynı oyu alabileceği anlamına gelmiyor. Dinamikleri farklıydı. Bir kere orada muhalefetin birleşmesi, tek aday göstermesi ve bunun da kitlede yetersiz görülmesi oy kaymasına sebep olmuştur.

ALTERNATİF MECLİS SÖZÜ SAMİMİYETSİZLİK


Siyaset yapmanın tek yolu meclise girmek değil ve siz girmezseniz de büyük bir toplum kesimi dışarıda kaldı, temsil edilmedi yaklaşımı da doğru olmaz. Biz eğer şöyle yaparız, alternatif meclis kurarız vs gibi şeyler de siyasette samimiyetsizlik anlamına gelir.

MESAJ SİLAH BIRAKMAYA DÖNÜK OLMALI


Bu Nevruz'da silah bırakma daha ileri bir adım ve mesaj gerekir diye ben düşünüyorum. Bu da silah bırakma aşamasına geçilmesine dönük bir ifade olmalıdır. Yani silah bırakma ve tamamen Türkiye'ye dönük eylemlere son vermeye dönük bir çağrı olmalıdır. Bu bir anlam ifade eder.

RACON KESEN TAVIRLARI BIRAKSINLAR


önemli bir kuruluş ama eski Türkiye'nin eski aktörü pozisyonuna da kendisini düşürmemeli. Öyle racon kesen, had bildiren, tepeden konuşan, efendilik taslayan şeyleri bırakması lazım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Racon kesen tavırları bıraksınlar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN