'da Kılıçdaroğlu'nu susturan sözler

'da bir kamyoncu, esnafı ziyaret eden Genel Başkanı 'na sitem ederek, siyaset dersi verdi.

Giriş Tarihi: 29.1.2015 18:53 Güncelleme Tarihi: 29.1.2015 19:01
Bursa'da Kılıçdaroğlu'nu susturan sözler
Kamyoncular Sitesi'nde şoförlerle bir araya gelen lideri ile bir kamyoncu arasında ilginç bir diyalog yaşandı. 'ye sitem eden kamyoncu, "Geldiler kapı kapı oy topladılar. CHP'ye yıllardır oy verdik. Adam gelip şunu, bunu yapacağım diyor. Ondan sonra senin evini yıkıyor. Yani bu mu siyasettir? Garibanın evini yıkmak mı? Neden zenginin evini yıkamıyorlar?" dedi.

"SİYASET YALANDIR"

Kamyoncunun 'Siyaset nedir?' sorusuna Kılıçdaroğlu, "Siyaset halka hizmet etmektir" cevabını verdi. Kamyoncu, "Yok, siyaset yalandır. Ama bizim bu halkımız bunu bilmiyor. Başımıza siz de gelseniz, de gelse, hangi parti gelirse gelsin değişen bir şey olmayacak. Hiçbir şey değişmez. Biz de bu zihniyet olduğu sürece kaybetmeye mahkumuz. Siyasetin yalan olduğunu bildiğiniz halde geçende arkadaşlar gelip konuşma yaptılar. Allah'ın izniyle bir başa gelsek demiyor. Allah'ın ismini bile ağzına almıyor. Gelirsek şunu yapacağız diyorlar. Senin yaşayacağının, ömrünün garantisi var m? Sen kimi kandırıyorsun? Şurada 5 dakika sonra ölmeyeceğimiz ne malum. Ama burada gariban eziliyor. Cahil kesim burada. İşi yapacak kişi kamyonculardır" diye konuştu.

"ALNIMIN TERİYLE KAZANDIĞIM PARA"

Kamyoncunun bu sözlerine cevap vermeyen Kılıçdaroğlu, diğer kamyoncuların sorunlarını dinledikten sonra, "Ben bunu defalarca dile getirdim. Bu düzeni değiştirecek miyiz, değiştirmeyecek miyiz? Bu düzeni değiştirirsek her şey değişir. Bu düzeni değiştirmezseniz siz yine mağdur olmaya devam edersiniz. Ben siyasete halka hizmet etmek için girdim. Siyasete girdiğim gün bütün ailemin mal varlığını açıkladım. Hepsi alnımın teriyle kazandığım para. Hiçbir zaman siyasetle zenginleşmedim" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'da Kılıçdaroğlu'nu susturan sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN