Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel elemanı TİB sistemini çökertti

Son operasyonda tutuklanan çalışanı Bülent Kocagürbüz, yasadışı dinlemeleri silerken paniğe kapılarak sistem dosyalarını da sildi ve TİB sisteminin çökmesine neden oldu

Giriş Tarihi: 29.1.2015
Paralel TİB elemanı TİB sistemini çökertti
Hükümete yönelik darbe girişimi sonrası 'deki leri silmeye çalışan 'ya mensup Bülent Kocagürbüz'ün, yasa dışı dinlemeleri silerken ikinci bir skandala imza attığı ortaya çıktı. Son operasyonda tutuklanan isimlerden biri olan Kocagürbüz'ün yasadışı dinleme kayıtlarını yok etmek için silmeye çalışırken, panikle sistem dosyalarını da sildiği ve TİB sistemini çökerttiği öğrenildi. Paralel Yapı'nın da geride birçok iz bırakan ve yakayı ele veren Kocagürbüz'ü gözden çıkardığı belirtiliyor.

PARALEL YAPI, ODALARA DA GİRDİ - TIKLAYIN

PARALEL YURTTAN AYRILDI BİN 200 LİRA HACİZ GELDİ - TIKLAYIN

'GÜLEN HUMEYNİ GİBİ DÖNECEKTİ' - TIKLAYIN

PANİKLEYİP HATA YAPTI

Paralel Yapı'nın Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) üzerinden devletin zirvesini yasa dışı dinlemesine ilişkin yeni bilgiler gün yüzüne çıkıyor. 17 Aralık'tan sonra devletin gizli görüşmelerinin yapıldığı kriptolu telefonların dinlendiğinin anlaşılmasından sonra, TİB içinde ciddi bir soruşturma başlatılmıştı. TİB'de ne yapıldığını ortaya koyacak log kayıtlarının da silindiğinin anlaşılmasıyla, bu kayıtları geri getirebilecek bir uzman ekip çalışmalara başlamıştı. Log kayıtları kurtarılmaya başlanırken, o dönemlerde yaşanan ilginç bir olay TİB'deki verileri silmeye çalışanları da ele verdi. Üst düzey kaynakların verdiği bilgiye göre, 17 Aralık sonrası TİB içindeki köstebekleri bulmak için çalışma başlatılınca, içerideki Paralel Yapı mensupları da paniğe kapıldı. Yasa dışı dinlemelerin depolandığı harddiskler kurum dışına kaçırılamadığı için bir odada imha edilmeye çalışıldı. Son TİB operasyonunda tutuklananlardan Bülent Kocagürbüz'ün yasa dışı dinleme kayıtlarını yok etmek isterken büyük bir skandala imza attığı öğrenildi.

'BEDDUACI' PARALEL İMAMLARA SORUŞTURMA - TIKLAYIN

GAZİ'DEN PARALEL'E KIYAK ABD GEZİSİ - TIKLAYIN

İZ BIRAKTI, GÖZDEN ÇIKARDILAR

TİB'de koordinatör görevinde olan ve şu an tutuklu yargılanan Bülent Kocagürbüz'ün illegal dinleme kayıtlarını silerken panikle TİB'in işleyişinde önemli bir yer tutan sistem dosyalarını da sildiği ifade edildi. Kocagürbüz'ün yanlışlıkla sistem dosyalarını silmesinin, bir süreliğine TİB sisteminin çökmesine neden olduğu belirtildi. Sistemin neden çöktüğü araştırılınca da, Kocagürbüz'ün dinleme kayıtlarını yok etmeye çalışırken sistemi çökerttiğine dair somut verilere ulaşıldığı kaydedildi. Üst düzey kaynaklar, TİB'de tutuklananlarla ilgili de önemli istihbarat bilgilerine ulaştıklarını belirtiyor. TİB'de kimin dinleneceğine ilişkin işlemi Kocagürbüz'ün yaptığı belirtilirken, log kayıtlarını ve yasa dışı dinlemeleri silmeye çalışırken Kocagürbüz'ün geride ciddi izler bıraktığını, bunların mahkemeye de sunulduğu belirtiliyor. Paralel örgütün de Kocagürbüz'ün kayıtları silmeye çalışırken yaptığı hatalardan haberdar olduğu ve geride çok iz bırakan Kocagürbüz'ü gözden çıkardığı ifade ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel TİB elemanı TİB sistemini çökertti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN