Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Fethullah Gülen'i ABD çağırdı

Galatasaray Başkanı , paralel yapıyla ilgili olarak çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yarsuvat, Fethullah Gülen'in Pensilvanya'ya ABD çağırdığı için gittiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 31.1.2015 21:52 Güncelleme Tarihi: 31.1.2015 21:56
Duygun Yarsuvat: Fethullah Gülen'i ABD çağırdı
Daha önce Şike Davası ile ilgili olarak ortaya attığı '50 milyon Dolar' iddası ile ses getiren Yarsuvat, bu kez daha net cümlelerle daha vurucu açıklamalar yaptı. Şike ve Balyoz gibi davaların 'ci polisler' tarafından yapılan komplolar olduğunu ve buradaki amacın ise 'orduyu ortadan kaldırmak' olduğunu iddia eden Yarsuvat çok tartışılacak bir iddia daha ortaya attı: Gülen'i zaten oraya ABD çağırdı...

'FETHULLAH GÜLEN'İ ZATEN ABD ÇAĞIRDI'

ABD'nin siyasi amaçlı davalarda iade yapmadığını,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da deport edilsin demesinin nedeninin bu olduğunu dile getiren Yarsuvat, zaten Fethullah Gülen'i ABD'nin çağırdığını sözlerine ekledi.

'ın CNN Türk'te yayınlanan programda yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde:

"BU KOMPLOYU YAPAN KİM? CEMAATCİ POLİSLER"

('50 milyon Dolar' iddiası ile ilgili soruya cevabında) Açın bakın medayaya, Aziz Yıldırım olsun diğer Fenerbahçeliler olsun hep söyledi bunu; 'bunu yapanlar cemaattir' şeklinde beyanatlerı var. Demek ki Aziz Yıldırım'ı bu hale cemaat getirdi.

Bu komployu yapan kim? Cemaatci polisler. Cemaatci polisler sadece Aziz Yıldırım'a da yapmadı bu komployu. Balyoz Davası gibi bir dava yarattılar. Sahte deliller üreterek, kendi bilirkişileri vasıtasıyla insanlar yargılandı. 265 kişi bu davada yargılandı ve çoğu üst rütbeli subaylardı.

"AMAÇLARI ORDUYU ORTADAN KALDIRMAKTI"

Bence amaçları orduyu ortadan kaldırmaktı. Bence başardı da... Ordunun haline bakın...

Fethullah Gülen ABD'ye gitti. Gittiği tarihe bakın?

Gülen'in amacının dini esaslara göre kurulmuş bir devlet yapısı olduğunu düşünüyorum. Yanılabilirim. 1971 senesinde yaptığı bir açıklamada 'altın nesil yetiştireceğiz' demiştir. Yurt içindeki okullar, evler yurtlar... Kendisine güvenen bir gençlik yaratmıştır. Bu gençlik bugün idari mekanizmada belli mevkilere yerleştrilmiştir. Mülkiye, askeriye ve yargıya adam yetiştirmek istemişlerdir. Askeriye konusunda fazla başarılı olamamışlardır ama yine de vardır.

HÜKÜMETİN ATTIĞI ADIMLAR

"Hükümetin bu konuda attığı adımlar haklı mı haksız mı beni alakadar etmez. Ben bir durum tespiti yapıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duygun Yarsuvat: Fethullah Gülen'i ABD çağırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN