MHP Başkanlık'tan geri adım attı

MHP'nin daha önce savunduğu Başkanlık sistemi seçim bildirgesinde olmayacak. MHP iktidar olursa Beştepe'deki Sarayı müze yapacak. Seçim renkleri turkuvaz ve kırmızı olarak seçildi

Giriş Tarihi: 1.2.2015
MHP Başkanlık'tan geri adım attı
MHP'nin 7 Haziran Genel Seçimlerinde seçmenin onayına sunacağı Seçim Bildirgesi hazırlanıyor. Büyük oranda tamamlanan bildirgeye başkanlık sistemi tartışmaları da girdi. Geçmişte başkanlık sistemine sıcak bakan MHP, bu defa "parlamenter sistemle devam" diyecek. 3 ayrı komisyonun yaptığı çalışma ile hazırlanan taslak bildirge, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayından sonra basın toplantısı ile kamuoyuna duyurulacak.

BAŞKANLIK'TA GERİ ADIM

Havuz sistemi şeklinde çalışılan bildirgede üniversitelere ilişkin düzenlemelerden, bilişim vadileri kurulmasına kadar geniş bir yelpazede vaatler bulunuyor. Türkiye'nin milli birlik ve beraberliğinin ön planda tutulduğu bildirgede, tek meclisli parlamenter sistemin devamı öngörülüyor. Başkanlık sistemi tartışmalarına yanıt verilen seçim bildirgesinde, partinin geçmişte savunmasına rağmen bugün üniter yapının korunması için parlamenter sistemin devamının faydalı olacağı ifade ediliyor. MHP, "Parlamenter sisteme devam" diyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP Başkanlık'tan geri adım attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN