Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Paralel'in MOSSAD'la işbirliğini görsünler'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Üst akıl Paralel Yapı'yı iyi kullanıyor. Pislikler ortaya çıkmasına rağmen o çatı altında olmanın mazereti yok. MOSSAD'la işbirliği tuttuğunu göremiyorlarsa yazıklar olsun

Giriş Tarihi: 1.2.2015
'Paralel'in MOSSAD'la işbirliğini görsünler'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da dün Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (TÜMSİAD) toplantısında konuştu. Konuşmasında Paralel çeteyi ve ona destek verenleri eleştiren Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
DOSTUNU YOLDA TANIRSIN: Gezi'de, 17-25 Aralık darbe girişimlerinde, 10 Ağustos seçimlerinde çok çetin imtihanlardan geçtik. Kimi zaman yasaklarla, montajlarla üzerimize geldiler. Ama muhabbetimizi sarsamadılar. Kardeşliğimiz Türkiye'nin istikbalidir. Bir söz vardır "Dostunu yolda tanırsın." Bizim kardeşliğimiz defalarca test edildi. Kardeşlik adı altında gizli niyetleri olduğunu bu süreçte gördük ve yollarımız ayrıldı. Gidenlere, yolunu saptıranlara uğurlar olsun. Birbirini sırtından hançerleyen o hainlerin seviyelerine inmeyecek, düştükleri çukurlara düşmeyeceğiz.
SELÇUKLU'DAN BERİ AYNI: Paralel Yapı'nın ne olduğunu, nasıl doğduğunu hep birlikte düşünmemiz gerekiyor. Yaşadığımız süreç tarihi, ibretlik bir süreçtir. Bunlara "Haşhaşiler" dedik. Selçuklu Devleti'ne ağır zarar vermişlerdi. Sonraki devletlerimiz bu noktada hassas davrandı. 70'den sonra bu konuda gerekli hassasiyet gösterilmedi. 10 asır sonra bir başka Haşhaşi yapı çıktı. Bu yapı benim şahsıma, aileme, arkadaşlarıma taarruz eden bir yapı değil. Türkiye'nin ulusal bütünlüğüne taarruz etmiştir. Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'ın, bakanların, Anayasa Mahkemesi'nin, komutanların telefonlarını dinlemek ne demek? Bu ajanlık değil de nedir? Dışişleri'ndeki gizli toplantıyı dinleyip uluslararası şebekelere servis etmek ne demek?
MOSSAD'LA İŞBİRLİĞİ: Bu yapı aynı zamanda bu aziz milletin ahlak değerlerine de suikast düzenledi. İftirayı, şantajı, montajı, her türlü haksızlığı meşru gördü. Bunlar milli değil, yerli değil. Üst akıl olarak ifade ettiğim uluslararası emperyal güçler söz konusu yapıyı gayet iyi kullanıyor. Ama tabandakilerin artık bazı şeyleri sorgulamaları kaçınılmaz. Ortaya dökülen pisliklerden sonra samimi insanların hala o çatı altında durmasının mazereti olamaz. Bu yapının kimlerle işbirliği yaptığını, yan yana geldiğini, aynı karede fotoğraf verdiğini lütfen görsünler. Hala bu yapının, (İsrail gizli servisi) MOSSAD'la işbirliği tuttuğunu göremiyorlarsa yazıklar olsun.
CELAL KARA MESAJI: Bir savcı çıkmış, bir gazetede 17 Aralık darbe girişimini nasıl yaptıklarını itiraf ediyor. 'Bence' diyerek şahsi duygularını öne çıkaran bir savcı o koltukta kalamaz. Bu darbenin, illegal örgütlenmenin apaçık itirafıdır. Yargı en başta içindeki Haşhaşiler'i temizlemeli, bünyesindeki zehri atmalı. Zarar gören sadece yargı değil Türkiye. Twitter'dan, gazete sayfalarından savcılar hakimler keyfi açıklamalar yapıyorlar. Sen anarşist misin?

'BELKİ ONUN DA MONTAJI VAR'
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "Ben bir paralel devlet görmüyorum" diyen eski Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Haluk Dinçer'i isim vermeden eleştirdi: "Aslında bal gibi görüyor da bunu söylemek işine gelmiyor. Kim bilir belki onunla ilgili de montajı vardır. Sen bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na saygısızlık yaparsan, bunun cevabını öyle veya böyle alırsın. Bunlar 24 saat içinde hükümet devirir, hükümet kurarlardı. Bu devirler eski Türkiye'de var. Bunlar işine geleni görürler, gelmeyeni görmezler. Yüksek faizi görmediler. Çünkü oradan besleniyorlar. Kendi cebinden koyduğu parayla değil. Önce pompaya su dolduruyor sonra basıp oradan istediği suyu çekiyor. Mevduat dediğin vatandaş oraya parasını akıtıyor nasıl olsa. Ülkede yatırım istiyorsak, faizlerin düşmesi gereken en düşük noktaya düşmesi lazım. Şu anda yüksek bant 11,7- 11,8 en yüksek. Komisyonları katarsan 15,16,17 gidiyor. Bunun altından kalkılır mı? Yerli olanı, milli olanı görürler, gayri milli olanı görmezden gelirler. Kendi çarkları dönüyorsa Türkiye batmış umurunda olmaz. Paralel Yapı konusunda şaşırtmadılar. Muhatapları Cumhurbaşkanı değilmiş. Sen kimsin ya, sen kimsin? Bu fakiri milleti muhatap görmüş. Sen beni muhatap görsen ne yazar, görmesen ne yazar.Bunun için TÜMSİAD gibi, MÜSİAD gibi, ASKON gibi dernek ve vakıflar önemlidir.

'KILAVUZU KARGA OLANIN...'
Paralel Yapı montaj konusunda ustadır. Somali'de çocuklara dağıttığımız kitabın kapağına montaj yapmışlar, sosyal medyada piyasaya sürmüşler, yetmemiş bunu ana muhalefet partisinin eline tutuşturmuşlar. "Seçimler yaklaşıyor, salla tutar" demişler. Kırşehir'de de "Kılavuzu karga olanın..." dedim. Bu kaçıncı oldu?

'YENİ ANAYASA İHTİYAÇ'
Yeni anayasanın büyük bir ihtiyaç olduğunu görmeliyiz. Seçimlerde 400'ü alan iktidar yeni anayasayı da kuracaktır, yeni Türkiye'nin de temel taşlarını döşeyecektir. Yeni anayasa, idare sistemi siyasetin, ekonominin üzerindeki tüm yükleri kaldıracaktır. Daha fazla ertelememek lazım. Muhalefet başkanlık sistemini istiyor mu? İstemiyor. İstemiyorsa çok doğru bir iştir bu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralel'in MOSSAD'la işbirliğini görsünler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN