Türkiye'nin en iyi haber sitesi

li belediyelere '' geliyor

Davutoğlu talimatı verdi. Fazla harcama yapan belediye başkanları için düğmeye basılıyor. Kurulacak , her harcamanın hesabını soracak

Giriş Tarihi: 3.2.2015
AK Partili belediyelere 'etik kurul' geliyor
, fazla harcama yapan belediye başkanları için düğmeye basıyor. Oluşturulacak "u" sayesinde belediye başkanları belli periyotlarla Genel Merkez'e çağırılarak yaptıkları harcamaların hesabını verecek. Başbakan Davutoğlu'ndan da destek gören sistem sayesinde belediyelerin tasarruf öncelikli çalışmalar yapması hedeflenecek. Çalışma, bazı belediyelerde fazla harcama yapıldığını dile getiren milletvekillerinin şikâyeti üzerine yapılacak.

'AK PARTİ 2015'TE İKTİDAR OLAMAZSA...' - TIKLAYIN

AK PARTİ OYLARI BİR AYDA 2.5 PUAN ARTTI - TIKLAYIN

GENEL MERKEZ DENETLESİN

Bazı milletvekilleri durumu Başbakan 'na anlatarak; büyükşehir belediyelerinde makam aracı kiralamak yerine yeni makam araçları alındığı, personel ihtiyacı olmamasına rağmen belediyelere yeni işçi alınarak personel giderlerinde artış olduğu, belediyelere aktarılan kaynakların projelerden çok belediye giderleri için kullanıldığı gibi şikayetlerde bulundu. Fazla faturaları denetleyecek bir sistemin olmadığını belirten vekiller, en azından AK Partili belediyeleri denetleyecek bir iç mekanizma kurulması teklifinde bulundu. Milletvekilleri, başkanların belli periyotlarla yaptıkları bütün harcamaların hesabını Genel Merkez'e vermesini istedi. Ankara'da bir denetim mekanizmasının varlığını hissedecek belediye başkanlarının, böylece gereksiz harcamalardan kaçınacağı ifade edildi.

BAŞBAKAN'DAN DESTEK

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun milletvekillerinden gelen bu öneriyi yerinde bulduğu ve desteklediği öğrenildi. Bu konuda bir "etik kurul" oluşturulabileceğini söyleyen Davutoğlu'nun, parti içinde bir çalışma yapılmasını istediği belirtiliyor.

AMAÇ ŞEFFAF BELEDİYE

Böylece, bir belediye başkanının 6 ayda bir Genel Merkez'e gelerek gelir-gider harcamaları hakkında kurula bilgi sunması, yapılan harcamaların faturalarını da Ankara'ya getirerek harcamalar hakkında hesap vermesinin istenmesi planlanıyor.

TECRÜBELİ İSİMLER OLACAK

Belediye başkanlarının yılda en az iki defa Genel Merkez'in yolunu tutarak harcamalar hakkında kurula bilgi sunması planlanırken, Başbakan Davutoğlu'nun da kurulacak etik kurul için bir tavsiyede bulunduğu öğrenildi. Konu Ankara'ya aktarılınca, Davutoğlu'nun da "Binali Yıldırım gibi partinin tecrübeli isimleri de oluşturulacak bu etik kurulda görev yapabilir. Böylece belediyelerin tasarrufu öncelik alacak şekilde çalışmasını sağlayabiliriz" dediği belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili belediyelere 'etik kurul' geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN