Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ne sportif katkı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif , Doğu ve Güney bölgelerine branş farkı gözetmeksizin önemli yatırımlarda bulunduklarını ve bunun gelecek yıllarda çok sayıda olimpiyat şampiyonu çıkmasını sağlayacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 5.2.2015 11:50
Çözüm Süreci'ne sportif katkı
'ndan yapılan açıklamaya göre, 'ne ilişkin atılan adımlarda sportif anlamda destekte bulunuluyor. Bölge halkının daha önce tanışmadığı branşlarda eğitim çalışmaları ücretsiz sürdürülürken, milli takımlara da yeni sporcular yetiştiriliyor.

Açıklamada, Bakan Kılıç'ın görüşlerini yer verildi. Kılıç, "Doğu ve Güney bölgelerine branş farkı gözetilmeksizin önemli yatırımlar yapıldı. Bugünlerde attığımız her adım, gelecek yıllarda bölgeden çok sayıda olimpiyat şampiyonun çıkmasını sağlayacaktır" değerlendirmesini yaptı.

Katılımların Çözüm Süreci'nin sportif alandaki yansımalarına önemli bir katkı sağladığına kaydeden Bakan Kılıç, "Genç kardeşlerimizin hedefleri arasında spor alanında bir pencere açabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnanıyorum ki bugünlerde attığımız her adım, gelecek yıllarda Doğu ve 'dan çok sayıda olimpiyat şampiyonun çıkmasını sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç, bölgeye yapılan yatırımların önemli bir boyuta ulaştığını ve bu kapsamda Doğu Anadolu'ya 656 milyon 140 bin lira, Güneydoğu Anadolu'ya ise 680 milyon 825 bin lira tesis yatırımında bulunulduğunu kaydetti.

Tesis inşası ve yenilemesi çalışmalarına dikkati çeken Bakan Kılıç, "Doğu Anadolu'da 169, Güneydoğu Anadolu'da 119 tesis projesiyle Türk sporunun geleceğini inşa edebilmek adına çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çözüm Süreci'ne sportif katkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN