Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Deliller düzmece' dedi beraat talebi reddedildi

Emekli Tuğgeneral Ersöz, "Balyoz Planı" davasında ifade verdi suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme beraat talebini reddetti

Giriş Tarihi: 6.2.2015
'Deliller düzmece' dedi beraat talebi reddedildi
Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, İstanbul'da görülen "Balyoz Planı" davası için "sanık" sıfatıyla Ankara Adliyesi'nde Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) sistemi kullanılarak ifade verdi. Anayasa Mahkemesi'nin verdiği ihlal kararının ardından İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen "Balyoz Planı" davasıyla ilgili daha önce sağlık sorunları nedeniyle ifadesi alınamayan Ersöz, dava kapsamında ilk kez ifade vermiş oldu. Ersöz'ün Bursa Bölge Jandarma Komutanı iken "Balyoz Planı" davası kapsamında ele geçirilen bazı belgelerin Bursa Bölge Jandarma Komutanlığı kaynaklı olduğu iddia edilmişti. Ersöz, savunmasında bu bilgi ve belgelerin "cemaat" tarafından hazırlandığını ve gerçekle ilgisi olmadığını söyledi.

'DELİLLER DÜZMECE'
Ersöz savunmasında "Balyoz güvenlik harekat planı isimli bir plan mevcut değildir. Olmayan bir planın hazırlanmasında görev almam söz konusu değildir. Görevlendirme yapmam ve emir vermem de mümkün değildir" dedi. Ersöz'ün avukatı dava sürecinde 'düzmece deliller' bulunduğunu ileri sürerek beraat kararı verilmesini talep etti. Avukat Coşkun'un talebi, mahkeme tarafından reddedildi. Duruşmaya tekerlekli sandalyeyle gelen emekli Tuğgeneral Ersöz, ifadesinin alınmasının ardından Ankara adliyesinden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Deliller düzmece' dedi beraat talebi reddedildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN