Başbakan Davutoğlu'ndan '' açıklaması

Giriş Tarihi: 7.2.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 7.2.2015 14:29
Başbakan Davutoğlu'ndan 'Hakan Fidan' açıklaması

Sakarya'da bulunan Başbakan , kongre sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı, 'ın istifasına değindi.

Başbakan , Sakarya'daki İl Kongresi sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunarak gündeme ilişkin soruları cevapladı. MİT Müsteşarı 'ın istifasına da değinen Başbakan Davutoğlu şöyle konuştu;

HAKAN FİDAN'IN İSTİFASI

Geçen bir televizyon programında açıklamalarda bulundum. Hakan Bey devletimize çok ciddi çabalarda çalışmalarda bulunmuş önemli bir bürokratımızdır. Bu çerçevede dün kendisi istifa dilekçesini sundu. Biz de bunu işleme koyduk. 7 Şubat olması tevafuktur ve bunu anlamlı bir tevafuk olarak değerlendirilebilir. Millete hizmet etmiş insanlar bir şekilde tarihe onurla adları geçer. 7 Şubat'ta Hakan Bey'e bloke etmek amaçlı aslında Hakan Bey'e değil hükümetimize ve Başbakanımıza yapılan bir operasyondu. Orada gerek Hakan Bey'in başta Cumhurbaşkanımızın dirayetli tutumu bütün kumpasları bozdu. Daha sonra MİT TIR'larına yapılanlar devletimize yönelik yapılanların boyutunu gözler önüne serdi. Ama bu tarih de güzel bir tevafuktur diyelim.

AK PARTİ BİNASINA SİLAHLI SALDIRI

Dün AK Parti il merkezimizde bir kongre gerçekleşmişti. Bu kongre sonrası gece 2 sularında bir saldırı gerçekleşti. İçişleri Bakanımız, Valimiz ile gelişmeleri takip ettik. Şuand abunu yapan teröristlerin izinde takibinde çalışılıyor. AK Parti demokrasi için her şeyi göze almış insanların partisidir. Bu konuda çıktığımız yoldan da bizi kimse caydıramaz. Herhangi bir şekilde kadromuzda tedirginliğe sebebiyet veremez. Ama bu şunu gösterir seçimler yaklaştıkça bu tür olaylar artacaktır. Herkesin bu konuda sorumlu davranması gerekir. Meclis'e gelen İç Güvenlik Paketi de bu tür şeyleri önlemek milletimizin güvenini teminat altına alma çalışmalarıdır.

ŞEFFAFLIK PAKETİ


Bu haberler doğru bir zemine dayanmıyor. Son 4-5 aydır bir çok yasal çalışmayı birlikte başalttık. İç güvenlik paketi şuan Meclis'te, Maden Yasası Meclis'ten yeni geçti daha bir çok yasa Meclis'e yeni sunuluyor. Kadınlarımıza verdiğimiz sözler gitti. Bütün bu çalışmalar kendi rutini içinde seyrediyor. Hiç bir şekilde herhangi bir açıkladığımız paketin askıya alınması biz hiç bir ilan ettiğimiz reformu askıya almayız. Hepsi kendi rutininde seyreder. Gazetelerde yer alan bu haberleri de kabul etmiyoruz. Tamamen gerçek dışıdır.

Seçimler yaklaşıyor. Zamanlama olarak yetişip yetişmemesi ile ilgili süreci hızlandırıyoruz ama seçim sonrasına ertelendi diye bir karar yok. Yetişirse bu yasama döneminde yetişmezse en kısa zamanda çıkması için çalışmalar sürdürülür.

ROMANYA'DA YAKALANAN TÜRKLER


Romanya'daki yakalanan 2 kişiyle alakalı da bana bilgi verdiler. Zaten Türkiye'de de hakkında yakalmaa kararı olan kişiler. Suçluların iadesi kapsamında yetkililer ile görüşüldü gerekli adımlar en kısa sürede atılacak. Hukuk ne diyorsa uygulanacaktır.

Başbakan Davutoğlu Sakarya'da konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'ndan 'Hakan Fidan' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN