Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyetteki belgeleri çuvalla kaçırmışlar

Giriş Tarihi: 7.2.2015 09:53 Güncelleme Tarihi: 7.2.2015 10:54
Emniyetteki belgeleri çuvalla kaçırmışlar

17 Aralık darbe girişimini hazırlayan paralel polislerin gece yarısı eşofmanlarıyla şubeye gelerek evrakları yangın merdiveninden kaçırdıkları ortaya çıktı. Şube Müdürü Saygılı'nın görevden alınmasını bekleyen polisler, Teknik Büro Amiri İ.Ş.’nin yol göstericiliğiyle arka kapıdan kaçmış.

Paralel yapının darbe planı evraklarını çuvallarla kaçırdığı görüntüler nasıl bir hain girişimin içerisinde olduklarını gözler önüne serdi. Paralel yapının her gün yeni bir skandalı daha ortaya çıkıyor. İşte o günün ayrıntıları:EŞOFMANLI GECE MESAİSİ


Hükümeti devirmeyi kafasına koyan paralel yapı, operasyonun sızmaması için gece mesaisi yaptı. Polisler 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili kritik çalışmaları gece 23.00'te eşofmanlarıyla şubeye gelerek yaptı. Özel odalara kapanıp, güvenmedikleri hiçbir polisi içeriye sokmadılar.

SAYGILI'NIN GİTMESİNİ BEKLEDİLER

Belgeleri emniyetten kaçırmak için tüm hazırlıklar önceden yapıldı. Dönemin Mali Şube Müdürü tutuklu bulunan Yakub Saygılı görevden alınıp 18 Aralık saat 13.05'te emniyet binasından ayrılıyor. Şube Müdürü Saygılı'nın binadan ayrılmasından 2 dakika sonra paralel polisler panik halinde çuvallar ve valizlerle belgeleri yangın merdiveninden kaçırmaya başlıyor.

Sahibi belirsiz banka

TRAFİK LEVHASI DEĞİL AMİR

Şubenin Teknik Büro Amiri İ.Ş. adeta bir trafik levhası gibi yol gösteriyor. Yangın çıkış kapısını gösteren Ş., "Arka kapıdan çıkın" diyerek talimatlar veriyor. O sırada yeni şube müdürünün odasının kapısında bir polis nöbet tutuyor. Koridor müsait olunca paralel polisler evrakları kaçırıyor.

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyetteki belgeleri çuvalla kaçırmışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN