Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu'nun danışmanı kaçak çıktı

Giriş Tarihi: 9.2.2015 14:03
Kılıçdaroğlu'nun danışmanı kaçak çıktı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yeni danışman bilmecesi. Günlerdir Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olduğu yazılan Tebessüm Koçakçı CHP'de karışıklığa neden oldu.

Türkiye'yi, Eurovision şarkı yarışmasında ilk olarak temsil eden sanatçı Semiha Yankı'nın kızı Tebessüm Koçakçı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na danışman olduğu iddiası partiyi karıştırdı.

DANIŞMANIN RESMİ GÖREVİ YOK

Genel Merkez'de odası olmayan Koçakçı için resmi bir görevlendirmenin bulunmadığı öğrenildi. Koçakçı'nın, Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde görüştüğü öğrenildi. Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, İstanbul eski İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın ekibinden olan Koçakçı, Kılıçdaroğlu'na "Gönüllü olarak" danışmanlık yapmak talebinde bulundu. Ancak bu konuda bir görevlendirme yapılmadı. CHP liderinin resmi olarak, seçim işlerinden sorumlu başdanışmanı Erdoğan Toprak, bilişim ve teknolojiden sorumlu başdanışmanı Erdal Aksünger ve siyasi başdanışmanı ise Rasim Bölücek.

Kılıçdaroğlu'nun doğu illeri örgütlenmesinden sorumlu danışmanlığını eski bakanlardan Cemil Erhan yürütüyor. Dr. Recep Cengiz de danışmanlık görevinde bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'nun danışmanı kaçak çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN