Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pamukoğlu: Terörü 1 yılda bitiririm

Giriş Tarihi: 9.2.2015 10:09 Güncelleme Tarihi: 9.2.2015 10:09
Pamukoğlu: Terörü 1 yılda bitiririm

Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen Sözcü’ye konuşan Hak ve Eşitlik Partisi’nin Genel Başkanı ve emekli Tümgeneral çözüm sürecini sabote edecek açıklamalarda bulundu. Öldürerek Kürt sorununu çözebileceğine inanan Pamukoğlu “20 bin kişilik birlikle 1 yılda terörü bitiririm dedi.

Çözüm sürecini sabote etmek için hiçbir fırsatı kaçırmayan Pensilvanya medyası yine bir skandala imza attı. Sözcü'ye konuşan Hak ve Eşitlik Partisi'nin Genel Başkanı ve emekli Tümgeneral çözüm sürecini sabote edecek açıklamalarda bulundu. Öldürerek Kürt sorununu çözebileceğine inanan Pamukoğlu "20 bin kişilik birlikle 1 yılda terörü bitiririm dedi.

Güneydoğu meselesinin sadece silahla çözülebileceğini iddia eden Pamukoğlu skandal açıklamalarına şöyle devam etti:

20 BİN SİLAHLI BİRLİKLE BU İŞİ BİTİRİRİM!

Benim gönüllülerden seçeceğim, eğiteceğim özel eğitimli, örgütlenmiş, donatılmış 20 bin kişilik birlikle terörü 365 günde önleyeceğimi vaat ediyorum. Aslında bu durum parti programımızda da var. Parti programında yer alan bu konuda değişikliği gerektirecek bir şey yok. Güneydoğu'da yaşayan yurttaşlarımızın büyük bir kısmını PKK yandaşı gibi görmek yanlıştır. Şu anda oradaki hal-kın sıkıntısı silahlı 5 bin kişinin her an onların tepesinde olmasıdır. O, 5 bin kişi teslim alınsın veya tesirsiz hale getirilsin, bakınız Güneydoğu rahatlayacak, halk eskiden olduğu gibi devletin yanında yer alacaktır.

Elinde silahıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne tehditler savuran, savaş çığlıkları atan, 'şu kadar bin kişiyle bölgeyi ayaklandırırız' diyenler için yapılacak olan şey şudur: "Size bir ay müsaade ediyoruz. Bu sürede silahlarınızla beraber gelip teslim olacaksınız. Yurtiçi ve dışında yerleriniz ve sa-yılarınız belli. Size müsaade ettiğimiz sürenin bitimiyle beraber nasıl savaşılırmış gösteririz."

İSTANBUL'DAN BAĞIMSIZ ADAY

Seçimlere parti olarak değil bağımsız aday olarak katılacağını söyleyen Pamukoğlu İstanbul 3. Bölgeden aday olduğunu açıkladı.
HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, seçim dönemiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: "AKP'yi alt etmenin yolu var. Anadolu ve Trakya'da gittiğim yerlerde halk, 'Ne olur ittifak yapın, ne olur cephe kurulsun, güç birliği yapılsın' diyor. Bunu ısrarla talep ediyorlar. Bu işbirliğinin de da-ha çok MHP ve CHP'yle yapılmasını istiyorlar. Sırf halk istiyor diye MHP ve CHP'yle geçen ekim ayında temas kurdurdum. MHP'den bırakın cevabı, telefona bile çıkmıyorlar. MHP'de sistem ta-mamen kapalı. 'Evet' demeyi değil, 'hayır' demeyi de beceremiyorlar.

CHP'den 'görüşelim' denildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'yla 1 saat 15 dakika görüştüm. Bugünkü gücümüzü bırakın en zayıf dönemimizde bile seçime girdiğimizde aldığımız oyların örne-ğini verdim, 'Bunları size verelim. Siz de, büyük illerde çıkardığınız milletvekili sayısından sonraki-lere bizim göstereceğimiz adayları koyun' dedim. Bu yolla, CHP'ye 3-5 daha fazla milletvekili seçilmiş olacaktı. 30 Ekim'e kadar bu konuda 'evet' ya da 'hayır' denilmesini istedim. Ancak onlar da 'hayır' demeyi beceremediler."

Kaynak: Sözcü
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pamukoğlu: Terörü 1 yılda bitiririm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN