Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den uyarı: Boşuna istifa etmiş olurlar

Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü , parti larına önemli uyarılarda bulundu.

Giriş Tarihi: 11.2.2015 15:15 Güncelleme Tarihi: 11.2.2015 15:39
AK Parti'den uyarı: Boşuna istifa etmiş olurlar
Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü , "larımızdan ve yerel yönetimlerden az da olsa istifa haberleri kulağımıza geliyor. O mensuplarımıza bir defa daha duyuruyoruz, partimize adaylığı için hiç başvuruda bulunmasınlar. Çünkü onların başvuruları işlem görmeyecek" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay, genel merkezde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Dün akşam yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı'nda alınan bazı kararları da açıklayan Atalay, "Teşkilatlarımızda kongrelerimiz yeni yapıldı. Kongre öncesi 'eğer 7 Haziran inde aday olacaksanız, teşkilatlarda görev almayın' demiştik. Dolayısıyla 'şimdi de kimse istifa etmesin' dedik. Kulağımıza gelen teşkilatlarımızdan ve yerel yönetimlerden az da olsa istifa var. O mensuplarımıza bir defa daha duyuruyoruz, hiç başvuru yapmasınlar. Yani partimize aday adaylığı için başvuruda bulunmasınlar. Çünkü onların başvuruları işlem görmeyecek" dedi.

Söz konusu kararın daha önce ilke olarak belirlendiğini hatırlatan Atalay, "Bu ilke kararımızı daha önce duyurduğumuz için şimdi de duyuruyoruz. Bu önemlidir. Hem gereksiz yere ödemede bulunacaklar hem meşakkate girecekler. Dolayısıyla eğer istifa eden varsa il genel meclislerinden, belediye meclislerinden, belediye başkanlıklarından ve parti başkanlıklarından aday adaylıkları için partimize başvuruda bulunmasınlar. Bunu önemle duyuruyorum" açıklamasında bulundu.

ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den uyarı: Boşuna istifa etmiş olurlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN