Pınarhisar Savcısı Özbakır 'den aday adayı oldu

Giriş Tarihi: 13.2.2015 12:16
Pınarhisar Savcısı Özbakır AK Parti'den aday adayı oldu

1997 yılında bir mitingde yaptığı konuşma sebebiyle hapis cezasına çarptırılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı Pınarhisar Cezaevi’nin Savcısı Hüseyin Özbakır, 9 yıldır görev yaptığı Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden emekliye ayrılıp ’den milletvekili aday adayı oldu.

2006 yılında başladığı Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden emekliye ayrılan Hüseyin Özbakır, Emirgan Otel'de basın toplantısı düzenledi. Görevi süresi boyunca herkese yardımcı olduğunu ifade eden Özbakır, "13 Şubat itibariyle emekli oldum. 9 yıldır Zonguldak'tayım. Görevim süresince zaman zaman birlikte olduk. Çizgim hiç değişmedi. Bu görev sürem içerisinde sadece adliye ile ilgilenmedim. Zaman zaman ilimizin sorunlarıyla ilgili çeşitli toplantılarda yetkililerimize şahsi fikrimi de ilettim. Zonguldak'ın birçok eksiği var. Zonguldak diğer vilayetlerimize göre biraz geri kalmış. Adalet hizmetini tamamladım. Oradan ayrıldım, oradaki sayfayı kapattık. Ama yapımı biliyorsunuz, belki de izlemişsinizdir. Biraz dur durak bilmeyen bir insanım. Oturmayı sevmem. Bu nedenle bir karar aldım. 'den aday adayı olmaya karar verdim" diye konuştu.

GAZETECİLERE "NEREDEN ADAY OLAYIM" SORUSU


Basın toplantısının başında gazetecilere "Nereden aday olayım?" sorusunu soran Hüseyin Özbakır, gazetecilerin "Zonguldak'tan aday olun" cevabı üzerine Zonguldak'ın sorunlarına değindi. Zonguldak'ın sorunlarını yakından bildiğini dile getiren Özbakır, konuşmasına şöyle devam etti:
"Zonguldak'ın sorunları çok. Benim de bu sorunları yakından bildiğim için buradan aday olursam Zonguldak'a faydalı olabiliriz düşüncesindeyim. Eğer Zonguldak'tan adaylığım kabul edilirse ilk yapacağım iş Ankara yolundan bütün şehri fotoğraflayacağım. Çünkü Ankara'dan büyüklerimiz geldiğinde havadan geliyorlar. Şehri fotoğraflar halinde kendilerine koyacağım. Sayfa sayfa göstereceğim ve Zonguldak'ın sorunlarının çözümüne katkıda bulunacağıma inanıyorum."

"AK PARTİ'NİN BAŞARISINDAN DOLAYI ADAY OLMAYA KARAR VERDİM"

AK Parti'den aday olma sebebini de AK Parti'nin hizmet açısından gösterdiği başarısı olduğunu söyleyen Özbakır, "AK Parti'den aday olmaya karar verdim. Bunun de sebebi aynı düşünceleri paylaşıyor olmamız birincisi, AK Parti'nin hizmet açısından gördüğümüz başarısından dolayı aday olmaya karar verdim. Kısmet olursa bu görevi yüklenmek istiyorum. Adaylık konusunda bazı sinyaller aldım. Benim başsavcılık dönemim asık suratlı bir başsavcı değildim. Halkın içerisindeydim. Görevimi de layıkıyla da yapıyordum. Kapıma gelen herekse kapım açıktı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pınarhisar Savcısı Özbakır AK Parti'den aday adayı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN