Türkiye'nin en iyi haber sitesi

desteği Paralel okula aktı

sanığı 'ın başkanvekilliğinde, 'ın sağlık alanındaki toplam desteğinin yüzde 8'i, 'ya yakın Turgut Özal Üniversitesi'ne gitti

Giriş Tarihi: 13.2.2015
TÜBİTAK desteği Paralel okula aktı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ofisinden ve evinden çıkan böceklerle ilgili yürütülen soruşturmada sanık olan 'ın 'ta başkanvekilliği yaptığı dönemde, bilimsel desteklerin Paralel üniversitelere aktığı ortaya çıktı. Sağlık alanında verilen toplam desteğin yüzde 8'i, KPSS sorularının çalınmasıyla gündeme gelen Ankara-Turgut Özal Üniversitesi'ne aktarıldı. Böcek soruşturmasında sanık olarak adı geçen eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın TÜBİTAK'ta oluşturduğu paralel kadroların, TÜBİTAK'ın bilimsel desteklerini de 'ya yakın üniversitelere aktardıkları ortaya çıktı.

BÖCEKÇİ POLİSLERE, KIRMIZI BÜLTEN YOLDA - TIKLAYIN

PARALEL TAHLİYE PLANI BAKANLIĞA TAKILDI - TIKLAYIN


HACETTEPE'NİN BİLE 2 KATI

2013'e ilişkin TÜBİTAK tıp destekleri dağıtılırken, Paralel Yapı'ya yakın Turgut Özal Üniversitesi'ne, Türkiye'nin en büyük tıp fakültesine sahip Hacettepe Üniversitesi'nin 2 katı sağlık desteği verildi. 2013'te kabul edilerek 2014'te dağıtılan toplam TÜBİTAK desteği 180 proje için 29 milyon TL olarak belirlendi. Turgut Özal Üniversitesi, 10 projeyle 2.034 milyon destek alarak toplam desteğin yüzde 8'ini elde etti. Hacettepe Üniversitesi'nin 11 projesine ise sadece 1 milyon 117 bin TL destek aktarıldı. Turgut Özal Üniversitesi'nin aynı alanda 2011'de 2, ertesi yıl ise 3 projesi onaylandı. Üniversite 2013'te 10 projeyle başvuru yaptı ve tüm başvurular arasında en yüksek desteği aldı. Üniversitenin bir yıl önce 3 projesine de 1 milyon 22 bin TL'lik yüksek meblağ verildi. Bu rakam, bir yıl sonra Hacettepe Üniversitesi'nin 11 projesinin toplamına verilen destek ile aynı. Aynı yıl Ankara Üniversitesi 7 projeyle 1 milyon 268 bin TL, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne sahip İstanbul Üniversitesi 5 proje ile 790 bin TL destek alabilirken İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ise 7 projeyle 882 bin TL destek aldı.

KPSS DOSYASINDA ADI GEÇTİ

Turgut Özal Üniversitesi'ni desteklemek üzere mütevelli heyeti tarafından kurulan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği, 2010 KPSS soruşturmasında kopya için soruların dağıtılması olayında, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturmasında gündeme gelmişti. KPSS sorularının, bu derneğin mail adresinden şüphelilere ulaştırıldığı ileri sürülmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜBİTAK desteği Paralel okula aktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN