Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan Karadeniz'e müthiş projeler

Davutoğlu partisinin Ordu il kongresinde açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 14.2.2015 12:41 Güncelleme Tarihi: 14.2.2015 20:42
Davutoğlu'ndan Karadeniz'e müthiş projeler

AK Parti Genel Başkanı ve , "Geçen 2013 Mayısı'ndan itibaren Türk demokrasisine, Türkiye'nin huzuruna darbe vurmak isteyenler her kanattan, her koldan çalıştılar. Gezi provokasyonları yaptılar, başaramadılar. 17-25 Aralık provokasyonları yaptılar, başaramadılar" dedi.

Davutoğlu, Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin Ordu 5. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Ordu ve ilçelerini selamlayan Davutoğlu, salondakilerin coşkusu üzerine, "Saatlerce beklemek sizi yormamış, aşkınızı artırmış, hepinize teşekkür ediyorum. Madem öyle aşkla beklediniz, bir kez daha 5'te 5 diyor muyuz inşallah" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, "Ordu ayağa kalkıyor. Bu neyin işareti? İnşallah daha teşekkür etmeme fırsat vermeden yeni bir vaatte bulundunuz. Herhalde siz Konya'yla rekabet edeceksiniz. İnşallah Ordu'da bu sefer yüzde 70 demeye hazır mıyız? Birçok ilimizde söyledim. Ordu büyükşehir olduğu için daha da bir önem taşıyor. İnşallah Konya'yı geçin, 2019'da buradan milletvekili olurum. Madem ki bu sözü verdiler. Bu sözü ben de veriyorum inşallah. Bu ne coşku, Allah'a hamd ediyorum. Hamd makamındayız" diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, "Eğer bir kadro, eğer bir siyasi hareket böylesine coşkulu bir gençliğe, böylesine coşkulu bir kadın kadrosuna ve böylesine coşkulu bir delegeye, delege kadrosuna sahipse sırtı yere gelmez" görüşünü dile getirdi.

DAVUTOĞL'UNDAN DİKKAT ÇEKEN ÇÖZÜM SÜRECİ AÇIKLAMAS - TIKLAYIN

"Sen bize Reis'in emanetisin" sloganları üzerine Davutoğlu, "Reis'in bütün emanetlerine sahip çıktık, çıkmaya devam edeceğiz inşallah" dedi.

Ordu'da teşkilatlara katkıda bulunanlara teşekkür eden Davutoğlu, 2011 yılında hayatını kaybeden eski AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır'a da Allah'tan rahmet diledi.

Başbakan Davutoğlu, Ordu ve Giresun'un, il kongrelerinin son halkasını temsil ettiğini dile getirerek, "Ama bizi öylesine karşıladınız ki gerçekten çok güzel bir mühür oldu. Hiçbir zaman unutmayacağız Ordu'daki bu coşkuyu" şeklinde konuştu.

Ordu'ya teşekkür borçlu olduklarını dile getiren Davutoğlu, onun için il kongrelerinin son halkasını Ordu'da yaptıklarını belirtti.

Davutoğlu, "Niye teşekkür ediyoruz? Çünkü, Ordu, demokrasinin Ordusu olduğunu gösterdi. Demokratik mücadele gerektiğinde" diye konuştu.Salondakilerin "Hocanın Ordusu" tezahüratı üzerine, şunları kaydetti:

"Biz de Ordu'nun hocasıyız. Ama Ordu, milletin Ordusu, demokrasinin Ordusu, değerlerimizin Ordusu. Size, demokrasiye sahip çıktığınız için teşekkürü bir borç biliyorum. Geçen 2013 Mayısı'ndan itibaren Türk demokrasisine, Türkiye'nin huzuruna darbe vurmak isteyenler her kanattan, her koldan çalıştılar. Gezi provokasyonları yaptılar, başaramadılar. 17-25 Aralık provokasyonları yaptılar, başaramadılar. Ve 30 Mart'ta yerel seçimlerde, tam da şimdi olduğu gibi birileri kaos tacirliği yaparken, kriz tacirliği yaparken seçimlere gittik. Zor şartlarda seçimlere gittik. Bütün Türkiye'de bir demokrasi destanı yazdık ama en büyük destanlardan birini Ordu yazdı, 20'de 20. 19 ilçe, bir büyükşehir belediye başkanlığı ile şunu söyledi, kim ne yaparsa yapsın, Türkiye ayaktadır, Türk demokrasisi ve onun arkasındaki Ordu ayaktadır. Ordu'ya teşekkür ediyoruz. Gençler siz zaten ayaktasınız. İnşallah ben bu ayakta oluşu 7 Haziran'da göreceğim. 7 Haziran'da yine Ordu silme yapacak. Yerel seçimlerde nasıl 20'de 20 ise 5'te 5 yapacağız inşallah"

ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan Karadeniz'e müthiş projeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN