Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yedek darbe planı

Giriş Tarihi: 14.2.2015
Yedek darbe planı
Paralel ihanet çetesinin takipsizlikle sonuçlanan MİT soruşturmasının yedeğini açıp, gizlice sözde Selam Tevhid soruşturması içinde sürdürdüğü ortaya çıktı. KCK soruşturması kapsamında Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan'ı dinleyip evrakları sözde Selam Tevhid soruşturması içine koyan örgüt, Çözüm Süreci'nde görevli MİT yetkililerini, PKK/ KCK terör örgütü ile irtibatlandırmaya çalıştı. Paralel çete böylece, 7 Şubat MİT soruşturmasını canlandırmayı amaçlıyordu.

ÖCALAN'IN KARDEŞİ
Paralel polislerin aktif rol aldığı sözde Selam Tevhid soruşturması dosyasını inceleyen Başsavcı Vekili İrfan Fidan, söz konusu dosyadan bir bölüm ayrılarak yedek bir MİT soruşturması yürütüldüğünü belirledi. 7 Şubat MİT dosyasıyla aynı içerikteki iddia ve evrakları kapsayan soruşturma dosyasının teknik takip evrakları sözde Selam Tevhid dosyasında bulundu. Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da dinlendiği sözde Selam Tevhid dosyasından, Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan'a ait 4 dinleme kaydı çıktı. KCK soruşturması kapsamında dinlenen kardeş Öcalan'la ilgili kayıtlar, daha sonra Selam Tevhid dosyası içine konuldu.

FİDAN YİNE HEDEFTE

Paralel'in ikinci darbe planında da Hakan Fidan, eski MİT Müsteşarı Emre Taner, eski MİT Müsteşar Yardımcısı Fatma Afet Güneş ve 2 MİT personelini hedef aldığı ortaya çıktı. Bu kişiler hakkında "PKK/ KCK Terör Örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek ve soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek" suçları kapsamında soruşturma yürütüldüğü belirlendi. Paralel polislerin, 7 Şubat MİT Krizi dosyası olarak bilinen ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmayı, sözde Selam Tevhid dosyası üzerinden yeniden canlandırarak, "Çözüm Süreci"ni yürüten MİT yetkililerini Mehmet Öcalan üzerinden PKK/KCK terör örgütü ile irtibatlandırmaya çalıştıkları anlaşıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yedek darbe planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN