Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Özgecan'ın ismini Antalya'da yaşatacağız

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Antalya İl Kadın Kolları Kongresi'nde konuştu.

Giriş Tarihi: 15.2.2015 12:53 Güncelleme Tarihi: 15.2.2015 14:08
Davutoğlu: Özgecan'ın ismini Antalya'da yaşatacağız
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Kongresi'nde konuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Kongresi'nde konuşuyor. Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar;

ÖZGECAN'IN AİLESİNİ ARAYIP TAZİYELERİMİ İLETTİM

Başbakan Davutoğlu: "Özgecan kardeşimize bu hunharca saldırıyı yapanları lanetliyorum ve adaletin en sert şekilde mukabelede bulunacağını ümit ediyorum. Annesi muhterem Songül hanımla telefonla konuştum. Taziyelerimi paylaştım. Bu tür şiddetin bir daha olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız, yapmaya devam edeceğiz."

"Özgecan kızımızın adını Antalya'da açacağımız bir kültür merkezinde yaşatacağız."

Bizim en asli görevimiz annelerimizi kadınlarımızı koruma görevidir. Son dönemde özellikle doğum sonrasıyla ilgili devrim niteliğinde adımlar attık. Kadın kardeşlerimizin bu kararlar çerçevesinde kendilerini çok daha emin ve güvenli görmelerini istiyoruz. Şimdi, eskiden özellikle il başkanımız gibi bizzat çalışan ve anne olmayı arzu eden hanımlarımız için ikilem vardı. İşime mi gidip kariyer mi yapsam, anne mi olsam. Biz bunu ortadan kaldırdık. Çalışan kadınlarımızın anne olma gibi ulvi bir görevi de yerine getirebilsin diye elimizden geleni yapıyoruz. Şefkatli devletimiz doğum yapan her kadına ilk hediyeyi ilk altını takacak. İlk çocukta çeyrek altın, ikinci çocukta yarım, üçüncü çocukta tam altın.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Antalya Kadın Kolları Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'a yapılan hunharca saldırıyı lanetlediğini söyledi.

Adaletin en sert şekilde yerini bulacağını ifade eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Özgecan kardeşimize bu hunharca saldırıyı yapanları lanetliyorum ve adaletin en sert şekilde mukabelede bulunacağını ümit ediyorum. Annesi muhterem Songül hanımla telefonla konuştum. Taziyelerimi paylaştım. Bu tür şiddetin bir daha olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız, yapmaya devam edeceğiz. Özgecan evladımızın adının yaşaması, herkesin bu adı anması için Antalya'da açacağımız gençlik merkezinin adını Özgecan Aslan koyacağız. Ta ki bu genç kızımızın acısı unutulmasın. Kadına uzanan eller kırılsın. Kim uzatırsa uzatsın, kadına uzanan eller kırılsın. Bu elleri kıracağız. İnsanoğlunun gördüğü en namert kişi, kadına el uzatan kişidir."

"Kadına yönelik şiddete karşı seferberlik ilan ediyoruz"

Kadına yönelik şiddete karşı seslerin yükselmesi gerektiğine dikkati çeken Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Kadına yönelik şiddeti tümüyle ortadan kaldırmak için seferberlik ilan ediyoruz. AK Parti kadın teşkilatları, bütün Türkiye'de şu andan itibaren kadına yönelik şiddet konusunda seferberlik halindedir. Gelin güzel bir kampanya başlatalım. Ben ve eşim, bugünden itibaren kadına yönelik şiddet konusunda kapsamlı bir seferberlik başlatıyoruz. Sizler de buna eşlerinizle katılın. Özgecan için, şiddet görmüş bütün kadınlar için, kadınlarımız seslerini yükseltmeli, ayağa kalkmalı."

ANTALYA'YA ÜNİVERSİTE MÜJDESİ

İnşallah Antalya'da yeni bir üniversiteyi Alanya'ya kuruyoruz. Bugün birazdan yeniden bir toplantı daha yapacağız meydanda. İnsanlar orada şuanda toplanmaya başlamış. Oraya doğru gideceğiz yine sizlerle buluşacağız. 7 Haziran'da bir yörük başbakana destek vermeye hazır mısınız?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Özgecan'ın ismini Antalya'da yaşatacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN