Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balyoz hükümlüsü Nogaylaroğlu: “Cezaevindeyken için dua ettik”

hükümlüsü Emekli Hava Pilot Tümgeneral yaşadıklarını ilk kez Ülke Tv’de anlattı. Nogaylaroğlu “Cezaevindeyken hastalanmıştı, kendisine bir şey olmasın diye dua ettik” dedi. Emekli Hava Tümgeneral Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, geçmişten bu yana ’nın başörtüsü konusuna angaje olmasının en büyük stratejik hatası olduğunu söyledi. Nogaylaroğlu, 2007 yılında Hudson Enstitüsü’ndeki toplantıya ilişkin ise çarpıcı bilgiler paylaştı.

Giriş Tarihi: 19.2.2015 18:52 Güncelleme Tarihi: 19.2.2015 18:54
Balyoz hükümlüsü Nogaylaroğlu: “Cezaevindeyken Erdoğan için dua ettik”
Elif Çakır'ın sunduğu Ülke Tv'de yayınlanan "Söz Bitmeden" programının konuğu Emekli Hava Tümgeneral oldu. Kitabı neden yazdığını anlatan Nogaylaroğlu, askerlerin ilişki kurmada hatası olduğunu belirtti. Nogaylaroğlu; "Aslında bu kitabı 2008 yılında yazmaya karar verdim. kamuoyunda yanlış tanınıyordu ve üzülüyordum. 2008 yılında başlamıştı TSK ile ilgili anti-kamuoyu faaliyetleri. Bizde aynı memur çocuğuyuz. Hepimiz aynı kökenden gelen insanlarız. Genelde Türk halkı neyse bizde oyuz. O nedenle kendimizi anlatalım istedim. Aradan yıllar geçti emekli olduk. Daha sonra da nda kendimi içinde buldum. 3 yıl içerde kaldım. Benim için gözbebeği olan TSK'nın üyesiyim. Emekli de olsam olmaya devam ediyor. Askerlerin hepsi duygusaldır. Ressamı var, şiir yazanı var. Sadece askerlerin ilişki kurmada hatası var. Bizi eleştiren insanlar ile aynı yerlerden geldik. Elbette kişiler ile eleştirimizi yapacağız ama kurumla ilgili eleştiri yapmamak gerekir. Bu ülkenin bir tane ordusu var. Kurumu yıpratmayalım. Kitabı yazmamın ana nedeni, Türkiye'nin öbür yüzde 50'sinin Balyoz'u anlaması için yazdım. Acaba dedim Balyoz'u TSK'yı başka bir şekilde anlatabilir miyiz?" ifadelerini kullandı.

'ALNI SECDEYE GELEN İNSANLAR KENDİ ORDULARINI NE HALE GETİRDİ?'

Balyoz Davası'nda alnı secdeye gelen insanların kendilerine kumpas kurduğunu söyleyen Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, şöyle konuştu: "Türkiye'de en son aklıma gelecek şey, alnı secdeye varan insanların gelip de kendi ordularını bu hale getirecekleri asla hiç aklıma gelmedi. Benim geldiğim yer belli. bile 28 Şubat'ta çok eziyet çekmiş olmasına rağmen 'ben şikâyetçi değilim' dedi. O iklimden gelen insanların yalan ve sahte evraklarla Türk ordusunu bu hale getireceği hiç aklıma gelmezdi."

ARKADAŞINA GÖNDER
Balyoz hükümlüsü Nogaylaroğlu: “Cezaevindeyken Erdoğan için dua ettik”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN