kararını değiştirdi: Şikâyetçiyim

Giriş Tarihi: 19.2.2015 08:02 Güncelleme Tarihi: 19.2.2015 09:14
Şevket Kazan kararını değiştirdi: Şikâyetçiyim

Eski , dönemine ilişkin davada mağdur sıfatıyla verdiği ifadede şikâyetçi olmadığını açıkladı, ancak daha sonra şikâyetçi oldu.

54. Refah-Yol Hükümeti'ni düşürmekle suçlanan, aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı ve 2'nci Başkanı 'in de bulunduğu 103 sanığın yargılandığı dava, Ankara 5. Ağır Ceza si'nde görülmeye devam edildi. Dünkü duruşmada mağdur sıfatıyla ifade veren Kazan, zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

Mahkeme Başkanı Fevzi Şıngar, Kazan'a, "O dönemde size doğrudan bir tehdit var mıydı, şikâyetçi misiniz" sorusunu yöneltti. Kazan "Hayır, doğrudan bir tehdit gelmedi. Hayatımın en zor kararı bu dosyada şikâyetçi olmak. Adalet Bakanlığı'nda adaleti gerçekleştirdim. Hiçbir zaman varlık peşinde koşmadım. Nasıl İstanbul'dan gelip burada karımın evinde oturuyorsam, şu anda yine onun evinde oturuyorum. Para pul derdim olmadı. Benim tek iftiharım şudur: Evimden çıkar camiye giderim. Camiye giderken arkamdan konuşurlar. Bu adam doğru adam derler. Bu bana yeter. Ben şikâyetçi değilim" dedi.

Kazan'ın savunmasını bitirdikten sonra avukatı İsmail Aydos da, müvekkilinin mahkemeye sunduğu dilekçede şikâyetçi olduğunu belirterek, "Duygusal bir ortam var. Biraz da yoruldu. Bu nedenle bu hususun tekrar sorulmasını talep ediyorum" dedi. Mahkeme Başkanı, Kazan'a tekrar sanıklardan şikâyetçi olup olmadığı sorusunu yöneltti. Kazan bunun üzerine ifadesini, "Savcılıkta şikâyetçi olduğumu ifade etmiştim. Ama gelinen noktada her insanda vicdan var. Bende de var onun için şikâyetçi değilim. Keşke olmasaydı, buradaki arkadaşlar içinde değerli arkadaşlarım var" sözleriyle tamamladı.

ŞEVKET KAZAN AKŞAM ŞİKAYETÇİ OLDU

Duruşmada, şikayetçi olmadığını beyan eden Kazan, akşam saatlerinde bu kararından vazgeçti. Mahkemeye bir dilekçe vererek, sanıklardan şikâyetçi olduğunu bildirdi. Kazan'ın davada mağdur müşteki sıfatıyla kabul edilip edilmeyeceğine mahkeme heyeti bugünkü duruşmada karar verecek.

HAFIZASINDA SIKINTI OLUŞUYOR

Kazan'ın mahkemeye gönderdiği dilekçede sanıklardan şikayetçi olduğunu bildirmesi ile ilgili Avukatı İsmail Aydos şu açıklamayı yaptı: "Eve gidip biraz düşündükten sonra şikayetçi olmaya karar verdi. Şevket Bey 82 yaşında ve hafızasında sıkıntı oluşuyor bazen. Buna bağlamak lazım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şevket Kazan kararını değiştirdi: Şikâyetçiyim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN