Bizim ihtiyacımız 'Liderlik sistemi'

Giriş Tarihi: 21.2.2015
Bizim ihtiyacımız 'Liderlik sistemi'

Mevcut sistemi 'yamalı bohça' olarak nitelendirerek "Bize artık dar geliyor" diyen Erdoğan: Yeni sisteme ihtiyacımız var. Bunun adı dir, bunun adı liderlik sistemidir

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra 8. teşekkür ziyaretini Elazığ'a yapan Erdoğan, İzzetpaşa Meydanı'nda konuştu:

LİDERLİK SİSTEMİ:
Şimdi ben diyorum ki bu mevcut sistem artık bize dar geliyor. Türkiye'nin daha hızlı karar almasını, daha süratli iş yapmasını sağlayacak bir yönetim sistemine ihtiyaç var. Bunun adı da dir, bunun adı da liderlik sistemidir.SİSTEM YAMALI BOHÇA:
Şimdi bu aralar şu Meclis'in haline bakın yahu. Meclis'te neler oluyor. Yakışıyor mu, oluyor mu bu? Bu doğru bir gidiş değil. 1960 Anayasası ile böyle bir sistem kuruldu. Bu sistem huzur getirmiyor. Ne yazık ki 15 -16 ayda bir değişen hükümetleri getirdi. Böyle bir ülkede istikrar olur mu? Ne kadar değiştirirseniz değiştirin, tadil ederseniz edin şu anki sistem yamalı bohça.

400'Ü VERİN YENİ TÜRKİYE'Yİ KURALIM:
Şimdi diyorum ki 400'ü verin yeni Türkiye'yi kuralım, yeni anayasayı yapalım, Başkanlık sistemini kuralım, çözüm sürecine koşalım. Bunu başarmamız lazım. Biri gitmiş YSK'ya bu cumhurbaşkanına seçimlere kadar meydanlara çıkma yasağı getirin demiş. YSK gereken cevabı vermiş.

ÖNÜMÜZÜ KESEBİLECEK YİĞİT YOK:
Hayatları boyunca bu milletin bu ülkenin geleceği için taş üstüne taş koymadıkları gibi hayırlı her işi de engellemenin çabası içinde oldular. Neymiş, Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanına seçim yasağı getiriyor. Sen kimsin yahu? Şu anda bu kardeşiniz Cumhurun görevlendirdiği bir başkandır. Kusura bakma bizim önümüzü kesebilecek yiğit görmedik daha.

ASIL VARKEN VEKİLE BAKILMAZ:
Geçmişte Demirel, rahmetli Özal, Türkeş, Yazıcıoğlu, Erbakan 'başkanlık sistemi' dedi, ardından gelenler inkar ediyor. Çark ettiler, tam tersini savunuyorlar. Aslın tercihi ortada iken vekilin sözüne bakılmaz.

İLK BAŞKANI DA SEÇİN:
Dünkü gazetede bir araştırma sonucu vardı. Başkanlık sistemini yüzde 70 kabul ediyor. Ben buradan Elazığ'dan tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Gelin 7 Haziran seçimlerini yeni Türkiye, yeni anayasa, başkanlık sistemi ve çözüm süreci ile beraber ülkemizin tarihinde bir milat yapalım. Gelin nasıl doğrudan kendi oyunuzla tercihinizle nasıl ilk cumhurbaşkanını seçtiyseniz gelin 7 Haziran'da da ilk başkanınızı siz seçiniz. Bunu sağlayacak bir Meclis oluşturalım.

MOLOTOF İHANETTİR:
Temel hak ve özgürlükler diyorsan, düşünce özgürlüğü diyorsan bunun yeri parlamentodur. Gelirsin meydanda siyasiler gibi konuşursun, salonlarda konuşursun ama gençleri pantolon yerine etek giydirmek suretiyle maske ile elinde molotof kokteyli ile araçları esnafların dükkanını yakmaya gönderemezsin. Bunu yapıyorsanız bu ihanettir, millete saygısızlıktır.

BU YASA ÇIKACAK:
Devlet süreç ile ilgili verilen taahhütlerin arkasındadır. Sürecin içindeki herkesin aynı iradeyi göstermesi gerekmektedir. Mecliste görüşülmekte olan yeni iç güvenlik paketi ile kamuoyunun vicdanını yaralayan görüntülerin önüne geçilecek. Yapmayın, göreviniz bu kanunları çıkartmak oyalamak değil. Öyle de yapsanız, böyle de yapsanız bu yasa çıkacaktır. Gelecek çok daha aydınlık olacak, Bunun altyapısını da kuruyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizim ihtiyacımız 'Liderlik sistemi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN