Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li vekil dua eden askerlerle dalga geçti

Giriş Tarihi: 23.2.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 13:15
CHP'li vekil dua eden askerlerle dalga geçti

İslam ile ilgili aykırı açıklamalarıyla gündem olan CHP'li 'ün son paylaşımı tepki çekti.

Süleyman Şah türbesinin yeni yerine nakli sonrası imamla beraber dua eden iki Mehmetçiği sosyal medya hesabından paylaşan CHP Tunceli Milletvekili 'Yeni Türkiye'nin askeri' şeklinde alaycı yorumda bulunması tepki topladı.


BAŞÖRTÜSÜ SERBESTLİĞİ İÇİN DE SKANDAL SÖZLERİ VAR

Daha önce de Hüseyin Aygün, okullardaki başörtüsü serbestliğine adeta ateş püskürmüştü. İslam dininin emri başörtüsünü 'Arap erkek egemenlerinin kadını aşağılama aracı' olarak niteleyen Aygün, Twitter'da şu ifadeleri kaydetmişti;

"Davutoğlu adlı IŞİD'sever 9 yaşındaki çocuğa takılan türbana, 'gençlerin kıyafetine karışmamak lazım' demiş. Beyefendi IŞİD'in kılıçla yaptığını 'yönetmelik' ile yapıyor. Irak kafakoparan 'yoldaşlarına', Türkiye ise senin gibi seleficilere kalmaz, direniriz, kuşkun olmasın…Türbana hiç bir zaman saygı duymadım, asla duymam. Arap erkek egemenlerinin kadını aşağılama aracıdır türban. Arap erkekleri 7. yüzyılda, 9 yaşındaki kızları koynuna alıyordu. Şimdiki Türk IŞİD'çiler 9 yaşındaki çocukları türbana sarıyorlar, 7. yüzyıldan 21. yüzyıla aynı mantık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li vekil dua eden askerlerle dalga geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN