Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genelkurmay'dan Bahçeli'ye çok sert cevap

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Devlet Bahçeli'nin Süleyman Şah çıkışına verdiği cevapta 'Bahçeli vatan millet bayrak şuurumu sorgulayamaz. Yakışıksız sözleri kişiliğine yakıştıramadım' dedi.

Giriş Tarihi: 24.2.2015 17:46 Güncelleme Tarihi: 24.2.2015 18:46
Genelkurmay'dan Bahçeli'ye çok sert cevap
Bugün 3. Muhtarlar toplantısında yaptığı konuşmada Bahçeli'nin Süleyman Şah iddialarını sert bir dille eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından bugün bir cevap da Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'den geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı, Genelkurmay Org. Necdet Özel'i hedef alan açıklamalar yapmıştı.Bahçeli, Özel'e hitaben "Senin için vatan nedir" diye seslenmişti. Bahçeli sözlerine "Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırmıştın?" sorusuyla devam etmişti.Genelkurmay Başkanı bu sözlere yazılı bir açıklama ile yanıt verdi.Özel, MHP liderinin sözlerini yakışıksız bulduğunu belirterek açıklamasında "Kişiliğine ve savunduğu fikirlere bu sözleri yakıştıramadım" ifadesini kullandı."46 yıldır TSK'ya hizmet ettiğini vurgulayan Özel, yanıtındı "Böyle biri olarak, Bahçeli'nin vatan millet bayrak şuurumu sorgulama hakkı olduğun düşünmüyorum" söyleriyle bitirdi.

Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel Devlet Bahçeli'nin Şah Fırat ile ilgili açıklamalarına verdiği cevapta ''Bahçeli vatan millet bayrak şuurumu sorgulayamaz. Yakışıksız sözleri kişiliğine yakıştıramadım.'' dedi.

'Siz onların tırnağı dahi olamazsınız'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay'dan Bahçeli'ye çok sert cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN