Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Örgüt TÜRGEV'e saldırıya geçti çünkü...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜRGEV Yurtları Açılış Töreni'nde konuştu.

Giriş Tarihi: 25.2.2015 11:54 Güncelleme Tarihi: 25.2.2015 13:19
Erdoğan: Örgüt TÜRGEV'e saldırıya geçti çünkü...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜRGEV Yurtları Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Paralel Yapı'ya itaafen, '"TÜRGEV onlar için bir tehditti. Çünkü TÜRGEV, inancını, tarihini, kültürünü bilen, araştıran, sorgulayan, öğrenen, üreten şuurlu gençler yetiştirmek istiyor. Vatanına bağlı, milletine sevdalı gençler yetiştirmek istiyor. Bunu hazmedemediler." dedi

ERDOĞAN ''HIZLANDIRIN'' DEDİ, KANAL İSTANBUL'UN AYRINTILARI NETLEŞTİ - TIKLAYIN

ERDOĞAN'IN BU FOTOĞRAFLARI İLGİ GÖRÜYOR - TIKLAYIN

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Dün Malatya'da meydana gelen elim kazada şehit olan pilotlarımıza rahmet ailesine ve TSK'ya başsağlığı diliyorum.

"DAİMA YANINIZDA OLACAĞIMI BİLMENİZİ İSTİYORUM"

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da daima yanınızda olacağımı bilmenizi istiyorum.


TÜRGEV 17-25 Aralık darbe teşebbüsünün en önemli hedeflerinden biriydi. Böylesine güzel hayırlı hizmetler yapan bir kurum niçin hedef alınır? Bu soruyu sormak ve bunun cevabını aramak durumundayız. Bu kurumun hizmetleri iftiralarla niçin engellenmek istenir? Destek veren insanlar özel olarak tespit edilip niçin saldırıya uğrar?

Fakir fukaranın evlatlarının sığındığı bu kapıya niçin kilit vurulmaya çalışılır? Tüm bunlar yolsuzluk gibi gerçekten alçakça ahlaksızca bir kılıfla niçin yürütülür? Aslında cevap kendi içinde gizli. Dikkat ederseniz Türkiye'nin ne kadar milli kurumu projesi varsa hepsiyle birlikte TÜRGEV de hedef alınmıştı. Halk Bank'tan ne istedilerse, küresel projelerden niçin rahatsız oldularsa, TÜRGEV'in üzerine de aynı rahatsızlığı yaşadılar.

"BUNU HAZMEDEMEDİLER"

Kendi ankebut sistem için güneydeki sevdikleri ülkenin, özellikle de ikamet ettikleri yerdeki destekçilerinin çıkarları için TÜRGEV'i tehdit olarak gördüler. TÜRGEV vatanına bağlı gençler yetiştirmek istiyor. Bunu hazmedemediler.


"HASSASİYETİ İSTİSMAR ETTİLER"

Onlar bu vasıfların tam tersi mahiyette nesil istiyorlar. Yani biri ak diyor diğeri kara. Böyle olunca anlaşabilmeleri mümkün değildi, nitekim olmadı. Bu yapı milletimizin hayır konusundaki eğitim konusundaki duygularını hassasiyetini istismar etti. Yardım diyerek zekat diyerek kurban diyerek topladıkları paraları götürdüler Türkiye aleyhindeki lobilere, partilere aktardılar, yurt içinde ve yurt dışında.

ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Örgüt TÜRGEV'e saldırıya geçti çünkü...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN